Machete yine öldürmeye çıkıyor: Machete Kills In Space!

Machete yine öldürmeye çıkıyor: Machete Kills In Space!
Machete yine öldürmeye çıkıyor: Machete Kills In Space!
Şaka fragmanıydı, gerçek oldu... Hayır, orijinal Machete'den değil, yeni devam filminden söz ediyoruz!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Şu hayatımda herhalde Machete serisi kadar acayip bir fenomen daha görmemişimdir. Hayatına Robert Rodriguez’in Quentin Tarantino’yla giriştiği B-Filmi projesi Grindhouse’da, iki film birden kampanyası yapan ucuz sinema salonu atmosferi versin diye Planet Terror ve Death Proof’un arasında yayınlanan bir fragman olarak başladığı Machete. O fragman çok tuttu, çok hayran kazandı, Rodriguez tutup filmini çekti. Sonra o film çok sevildi, bir baktık ki 2013’te devamı gelmiş.

Sadece devamı gelse, düz formülü devam ettirse yine iyi, bir de kadrosuna Sofia Vergara, Antonio Banderas, Lady Gaga, Cuba Gooding Jr, Vanessa Hudgens ve Charlie Sheen gibi isimleri toplamış, baya bir cümbüş kıvamına gelmişti. Hatırlayacaksınız, içinde bir de aynı orijinal Machete gibi “şaka” olsun diye yapılmış fragman vardı: Machete Kills Again… ın Space. Aynı orijinal Machete gibi, bu film de şaka fragmanlıktan çıktı, baya bir cisim olarak gezegenimize yaklaşıyor.

Bunun şaka olmadığını, prodüksiyonun yapılmakta olduğunu başrol Machete’yi oynayan Meksikalı aktör Danny Trejo’nun Halloween Daily News’a verdiği röportajdan anladık. Trejo adını Machete Kills in Space olarak verdiği üçüncü Machete filminin çekimlerine Robert Rodriguez ile birlikte yakında başlayacaklarını, 2015 bitmeden çekimlere girmiş olacaklarının kesin olduğunu söyledi. Şu an itibariyle tam tarih belli değil, Rodriguez’den de bir açıklama gelmedi, ama en azından başrolünden sağlam bir doğrulama var elimizde.

Machete Kills serinin lokomotifini biraz yavaşlatmışa benziyordu, o yüzden net bir şekilde Machete Kills in Space’i beklediğimizi söyleyebilmek mümkün değil. Ama bir yandan da fikir o kadar saçma ve absürt ki sanırım çıktığında izlemekten başka bir çaremiz olmayacak. Ama tabii projenin orijinalliğinin yittiği çok net bir gerçek. Yine de biz takvimlere notumuzu alalım, bu sene çekimleri başlayacaksa, kuvvetle muhtemel 2016’da görürüz Machete Kills in Space’i. Görürüz de, bakalım beğenecek miyiz?

Netflix'ten X-Files gibi, Fringe gibi kulağa süper gelen bir dizi geliyor!

Payday'den GTA ve Battlefield'a: "Bırakın hele, gelsinler!"

İlk intiba: 20 yaşından büyük RYO hayranlarının ıslak rüyası, Pillars of Eternity

İtalyan ekolünden çıkmış en efsane 10 çizgi roman!