Marvel Doctor Strange için Benedict Cumberbatch'in yanına Tilda Swinton'ı yakıştırdı!

Marvel Doctor Strange için Benedict Cumberbatch'in yanına Tilda Swinton'ı yakıştırdı!
Marvel Doctor Strange için Benedict Cumberbatch'in yanına Tilda Swinton'ı yakıştırdı!
Tilda Swinton da MCU'ya dahil olmak üzere, biz de sevinçten ne yapacağımızı şaşırdık!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Az sonra sizlerle paylaşacağım haberi ilk okuduğumda önce inanamadım, elimi şöyle bir ağzıma doğru götürdüm, “vay arkadaş” dedim, hunharca, yüksek sesle şaşırdım. Bu şaşırmam “nasıl yaparlar, bu ne?” gibi agresif bir şaşırma değildi. “N… ne?” gibi bir sürprizli şaşırma da değildi. Bir anda bu uçuk gözüken fikrin ne kadar mantıklı olduğunu fark edip geçtim kendimden. Samimiyetle söylüyorum, durum bu.

Kate Upton yeni Harry Potter filminin başrolüne aday!

Neyden mi söz ediyorum? Malum, haberiniz vardır, bir Doctor Strange filmi geliyor. Filmin yönetmenlik koltuğunda Scott Derrickson oturuyor, başrolde de Sherlock olarak gönlümüzü tek eliyle fetheden, geçen sene de Alan Turing performansıyla buradan Los Angeles’a kadar her festivalden adaylıklarla dönen Benedict Cumberbatch var. Ama takdir edersiniz ki bir film tek bir karakterden ibaret olamaz, bu hikayede Strange’in dışında karakterler de var. En önemlilerinden biri de The Ancient One.

The Ancient One karakteri, Doctor Strange’in eğitmeni, danışmanı, bilgesi, Yoda’sıdır bir anlamda. Ve erkektir. Doğal olarak da bu dakikaya kadar erkek oyuncularla anılıyordu bu karakterin ismi. Daha önce haberini vermiştik, adı geçen aktörler arasında Chiwetel Ejiofor, Morgan Freeman, Bill Nighy ve Ken Watanabe vardı. Marvel dümeni kırmış gözüküyor. Hollywood Reporter’ın haberine göre, bir aktrisle anlaşmak üzerelermiş. Evet. Kadın bir aktörle yani. Tilda Swinton ile.

Gelecek sezon gala yapacak en dikkat çeken 10 yabancı dizi

Yahu evet? Hakikaten evet? Marvel şu hamleyi yaparsa valla onlara benden on numara, beş yıldız, dört gülücük, üç öpücük iki de sevinç çığlığı çıkar. Gerçekten de muazzam bir hamle olur. Tilda Swinton zaten aşmış bir oyuncu, her gözüktüğü filmde bir defa daha kanıtlıyor ne kadar ulvi olduğunu. Onu The Ancient One rolüne atmak bu yönden zaten muhteşem. Bir de üstüne üstlük çorbanın içinde Cumberbatch olacak, iki Brit karşılıklı atışacaklar, oyunculuk çarpıştıracaklar öyle mi? Vallahi yemeyip yanında yatarız o filmin biz, Marvel ricamızdır yap bunu!