Marvel'ın şu ana kadar duyurduğu 9 Secret Wars sonrası serisi

Marvel'ın şu ana kadar duyurduğu 9 Secret Wars sonrası serisi
Marvel'ın şu ana kadar duyurduğu 9 Secret Wars sonrası serisi
Yeni ve farklı Marvel evreni, mis gibi, misler gibi koşaraktan geliyor. İşte taptaze seriler.
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Malumunuz, Marvel şu sıralar sıkı bir basın turunda. Secret Wars’ın bitimi Ekim’e sarktı, yani All-New, All-Different Marvel’ı görmemize daha bir süre var. Fakat bu Marvel’ın bulabildiği her mecraya bir münhasır röportaj verip, yeni bir seri tanıtmasına engel teşkil etmiyor. Biz baktık ki bunları tek tek haber yaparsak imanımız gevreyecek, gelen hepsini bir toplayalım dedik. Hiç vakit geçirmeden, buyurun isterseniz girişelim. Marvel’ın şu ana kadar duyurduğu 8 Secret Wars sonrası serisi!

 


A-Force

A-Force Secret Wars’ın bize hediye ettiği bir seri. Battleworld’ün uçsuz buçaksız alternatif ekipleri ve karakterleri arasında okurlarla en net bağlantı kurabileni o oldu. Bundan mütevellit de Marvel ekibe kendi serisini verme kararı almış. Tamamen kadınlardan oluşan ekibin merkezinde Secret Wars ile tanıştığımız Singularity duracak. Singularity’nin Battleworld’den kaçıp canını ANAD Marvel evrenine atması üzerinden şekillenecek olaylar. Anladığımız kadarıyla kadro She-Hulk, Captain Marvel, Medusa, Dazzler ve Nico Minoru’dan oluşacak. Seriyi de Ms. Marvel’ın yazarı G. Willow Wilson kaleme alacak.

 


All-New, All-Different Avengers

Yeni Avengers kadrosu çok uzun süredir biliniyordu zaten. Biz de baya arkasındaydık. Kağıt üzerinde çok radikal bir kadro gibi gözükse de, aslında çok basit bir şekilde Marvel’ın çizgi roman cephesinde en çok satan serilerinin başrollerini toparlamış. Yeni Thor, Ms. Marvel ve Miles Morales’in satışları hep Marvel’ın zirvesindeydi. Onun yanına Vision’ı Age of Ultron’da karakterin çok tutacağını ön görerek koymuşlar ki, haklı çıktılar. Dediklerine göre yeni Captain America’mızı gruba biraz tecrübe gelsin diye koymuşlar. Iron Man de zaten malum, yeni evrenin merkezinde. Nova da çıtırı, çerezi işte grubun. Seriyi Mark Waid yazacak, Adam Kubert ve Mahmud Asrar çizecek.

 


Captain Marvel

Ben biraz daha Captain Marvel översem sanırım artık baya gidip Disney'ye fatura kesmek zorunda kalacağım. O yüzden kısa kısa geçiyorum: Seriyi adam eden Kelly Sue DeConnick ayrıldı, yerine Agent Carter'ı MCU'nun beyaz erkekler kulübü havasından kurtulmasını tek başına sağlayan Agent Carter'ın patronları Michele Fazekas ve Tara Butters getirildi. Seri Carol'ı baya dünyanın uzaylı tehdidine karşı ilk muhafızı ve diplomatı olarak S.W.O.R.D.'un yerinde konuşlandıracak. Saçı kısa, kostümü yeni. Ve biz burada söylediğimiz her şeyle okeyiz.

 


Doctor Strange

Yeni Doctor Strange şüphesiz ki Benedict Kambırbeybiboy’un şanından faydalanmak isteyecek. Zira Strange’in kendine has serileri, 70’li yıllardan beri hiçbir zaman öyle satışları alıp götürmedi yani. Bu sefer değişir mi? Pek zannetmiyoruz, Marvel’ın da zannettiğini düşünmüyoruz. Onlar da iki ümit vaat eden yaratıcı biraz daha pişsin diye Doctor Strange’e atmışlar yani. Jason Aaron ve Chris Bachalo. Sihirle daha derinden ilgilenen bir Doctor Strange vaat ediyorlar ve bu iyi bir şey, ama ben kendimi yine de heyecanlandıramıyorum. Bu da kötü.

 

Invincible Iron Man

Yeni Iron Man serisi üzerine zaten detaylı bir şekilde konuşmuştuk. Brian Michael Bendis ve David Marquez’in götürdüğü seri, Marvel’ın amiral gemisi olacak. Değişim geçirebilen bir zırh, genişletilmiş bir kötü adam kütüphanesi, bir süre solo takılma vaadi… Hepsinden konuşmuştuk zaten uzun uzun. Bizce iyi olacak. Çünkü Bendis. Yani Bendis işte?

 


Spider-Gwen

Spider-Gwen’in kaderi en nihayetinde belli oldu. Evet, yeni bir seri geliyor. Latour ve Rodriguez yine işin başındalar. Neticede karakteri onlar yarattılar, ilk beş sayı onlar adam ettiler, şu anda misler gibi başına geçecekler post-Secret Wars serisinin. Fakat sıkıntı şu. Spider-Gwen yeni ANAD Marvel evreninde değil, kendi evreninde devam edecek yoluna. Ee.. Bu Secret Wars meselesinin tüm olayı multiverse olayını yok etmek değil miydi? Oldu mu yani şimdi?

 


Spider-Man

Spider-Man’den de daha önce söz etmiştik. Serinin ana karakteri Miles Morales olacak. Peter Parker bir abi rolünde bu sefer. Aralarında ben şahsen bir Obi-Wan – Anakin dinamiği bekliyorum, bunu da daha önce dile getirmiştim. Başka yan karakterlerden pek söz edilmedi, ama Ultimate Spider-Man serisini yıllardır efsane bir şekilde yazıp çizen Brian Michael Bendis – Sara Pichelli ikilisi yine iş başında olduğu için gözümüz kapalı, güvenimiz tam.

 


Squadron Supreme

Squadron Supreme, tam bir Justice League çakması olarak göğsünü gere gere kendi Secret Wars serisinde gözükmüştü. Hyperion (Superman), Nighthawk (Batman), Warrior Woman (Wonder Woman), Whizzer (Flash), Doctor Spectrum (Green Lantern)’lı kadro, burada biraz değişiyor. Hyperion ve Nighthawk hâlâ var, Doctor Spectrum bu sefer bir kadın, onların yanında da New Universe’den Blur var. James Robinson ve Leonard Kirk projeyi yürütecekler. Biz de merakla bekliyoruz.

 


Totally Awesome Hulk

Adı gerçekten saçmalık ötesi olan yeni Hulk serimiz, geçen haftalarda DC You’nun hashtag’li “genciz dostum genciz” kampanyasını utandırıyor daha hiç başlamadan. Greg Pak ve Frank Cho’nun yazıp çizeceği seride, yeni Hulk ile tanışacağız. İkilinin dediğine göre bu yeni Hulk “hâlinden çok memnun olacak, bu kadar memnun olması da problem yaratacak”. Marvel evreninde bence Hulk olmaya samimi memnun olacak tek karakter var, o da zaten dedikoduları bayadır dönen Amadeus Cho. Israrla yeni Hulk’ı duyurmadılar, henüz net bir şey söyleyemiyoruz, ama illa ki bir alınıp okunacak…