Michael J. Fox efsane DeLorean'a sert çıktı!

Michael J. Fox efsane DeLorean'a sert çıktı!
Michael J. Fox efsane DeLorean'a sert çıktı!
Geleceğe Dönüş serisinin iki yıldızı sette birbirine girmiş, yalnız hiç sandığınız gibi değil; zira yıldızlardan biri canlı değil!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Anımsayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda 80’lerin en sevilen filmlerinden biri olan Back to the Future’ın yönetmeni Robert Zemeckis’in olası bir reboot ihtimaline karşı verdiği beyanı paylaşmıştık sizlerle. Amerikalı yönetmen çok net bir şekilde “ölümü çiğnemeleri lazım” demiş, kırmızı çizgisini çekmişti. “Ben hayatta olduğum sürece öyle bir şey olmayacak” diyen Zemeckis’i biz de takdir etmiştik; neticede güzel bir fikir vardı, o fikirle ilgili anlatılabilinecek tüm hikayeler anlatılmıştı ve öyle de kalmalıydı.

Şu sıralar Londra’da düzenlenen LFCC’de özel 30. Yıldönümü panelinde konuşan Michael J. Fox da benzer şeyleri söyledi. Yalnız, onun derdi çok daha başka. Fox, Londra Film and Comic-Con’daki organizasyonda Lea Thompson ve Christopher Lloyd ile birlikte oturduğu masada, “Beni o DeLorean’a tekrar sokmak için çok fazla para gerekir” dedi. Bu ilk başta Zemeckis gibi bir reboot karşıtı yorum gibi geliyor, ama hayır. Fox’un derdi harbiden DeLorean’la.

“Keşke o Allah’ın belası kapının bana kaç kere çarptığını gösteren bir video, bir kamera arkası görüntüsü falan olsa. Çekim üstüne çekimde ‘ÇAT’ diye vururdu. Kullanması da en kötü şeydi yani. İki vitesi vardı, kapıyı kapatınca elim flux kapasitörüne çarpardı. Elim kanamaya başlardı, kafam kanamaya başlardı… Sonra da onları temizleyip Family Ties setine giderdim…”

Vay arkadaş. Yani ne diyeyim, set kavgalarını falan çok okudum bugüne kadar; daha bu sene Charlize Theron’un Mad Max setinde Tom Hardy’nin burnunu kırdığı haberi geldi mesela. Yalnız ilk defa bir aktörle cansız bir obje arasındaki bir kavgaya denk geliyorum. Yani harbiden Fox ve Lloyd sette takışmış olsalar bu kadar garipsemezdim muhtemelen. Çok sevdiğim bir kişi lekelenmiş gibi hissediyorum. Hayır Michael, hayır, o DeLorean öyle olamaz, inanmıyorum, inkar ediyorum, kabul etmeyeceğim!