On iki sene sonra Godzilla ana vatanına dönüyor, Japonya'dan yeni Godzilla geliyor!

On iki sene sonra Godzilla ana vatanına dönüyor, Japonya'dan yeni Godzilla geliyor!
On iki sene sonra Godzilla ana vatanına dönüyor, Japonya'dan yeni Godzilla geliyor!
Amerikan Godzilla'nın başarısından etkilenen Toho, gelmiş geçmiş en uzun süreli film serisine yeni bir halka takmanın derdinde!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Kaiju filmlerini, özellikle de Godzilla efsanesini takip ediyorsanız meseleye olan yaklaşımdaki kritik farklılıkları da bilirsiniz. Olaynı Batı kısmında kaiju filmleri on senede bir denenir, tutmazsa bir on sene sonra tekrar denenmek üzere rafa kaldırılırlar. Japonya ’da, bu filmlerin ana vatanında ise bu bir alt türdür. Onlar için kaiju filmleri aksiyon kadar, romantik komedi kadar, dram kadar normal bir türdür. Rafa kaldırılmaz, devamlı yenileri gelir.

Suicide Squad'ın yıldızlarla bezeli kadrosuna bir tanıdık isim daha katıldı!

Bunun açık ara en bariz problem yarattığı mevzu Godzilla, zira tonla kaiju filminin arasında elle tutulur derecede Batı’da hayran kitlesi yaratmış olan tek isim o. Biliyorsunuz geçen sene Gareth Edwards’ın çektiği filme tekrar denedi Hollywood sağlam bir Godzilla yapmayı. Bu sefer de başarılı olmuşlar gibi gözüküyordu. Devamının geleceği, hatta meselenin üçlemeye evrileceği açıklandı. Peki bunlara bakarken Godzilla’nın asıl yaratıcısı Toho ne düşünüyordu sizce? Biz hiçbir şey demeyelim, aynen basın bültenlerini aktaralım isterseniz:

“Hollywood Godzilla’nın diriltileceğini duyurduğundan beri yeni bir Japon Godzilla’sı için beklentiler büyümekteydi. Ve biz de bunu yapacaksak, Godzilla hakkında en çok tutkuya ve bilgiye sahip olan Japon yaratıcılarla yapacaktık.”

Ve yapmaya karar verdiler! Neon Genesis Evangelion ve önümüzdeki aylarda çıkacak olan Attack on Titan uyarlamalarıyla meşhur olan sinemacı ikili Hideaki Anno ve Shinji Higuchi’nin yöneteceği yeni bir Godzilla geliyor. 2004’te ünlü canavarın ellinci yıl dönümünü kutlamak adına çıkan Godzilla: Final Wars’dan beri sessiz kalan Toho, bunu 2016’da bozacak. 29. Godzilla filminin henüz bir adı yok, Toho açık bir şekilde de “biz yarışamayız Hollywood’la” diyor, ama yine de insan heyecanlanmadan edemiyor. Kaiju filmlerinin ana vatanından yeni bir Godzilla geliyor, hem de on iki sene sonra! Heyecanlanmayıp da ne yapalım?

 

Sabahki elektrik kesintisinden sorumlu olabileceğini düşündüğümüz 7 kötü karakter

Oscar'ını verdiler, soluğu yeni Terminator: Genisys fragmanında aldı!