Oscar'ını verdiler, soluğu yeni Terminator: Genisys fragmanında aldı!

Oscar'ını verdiler, soluğu yeni Terminator: Genisys fragmanında aldı!
Oscar'ını verdiler, soluğu yeni Terminator: Genisys fragmanında aldı!
Merakla beklenen yeni Terminatör filmi Genisys'in yeni fragmanında bu sene ödül dünyasının tozunu attıran tanıdık bir isim de var: J.K. Simmons!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Bunu daha önce çok gördüm. Bir aktör, ünü belirli bir seviyedeyken bir film ile anlaşır. O seviye düşüktür elbette, film de ondan çok medet ummamaktadır. O yüzden ne afişte, ne fragmanlarda, ne tanıtım görsellerinde pek esamesi okunmaz. Fakat filmin çekimiyle vizyona girmesi arasındaki tarihte bir şeyler olur. O oyuncu seviye atlar, çığır biçer, çağ geçer. Bir anda pazarlama departmanının kafasında bir ampül yanıp sönmeye başlar işte.

Aynısı Little Miss Sunshine'da Steve Carell'e, X-Men: First Class'te de Jennifer Lawrence'a oldu. Şimdi de Terminator: Genisys benzer bir yoldan ilerliyor. Uzun zamandır sessiz kalan, en son Terminator: Sarah Connor Chronicles ve Terminator: Salvation döneminden beri hiçbir şekilde soluğu duyulmayan Terminator serisi bir süredir geri döneceğini bas bas bağırıyordu. Ama afişteki, fragmandaki tipler hep aynıydı, Sarah Connor'ı oynayan Emilia Clarke, Kyle Reese'i oynayan Jai Courtney, John Connor'ı oynayan Jason Clarke ve tabii ki T-1000 olarak geri dönen Arnold Sivastanederler. Arada bir de hiç göstermedikleri Matt Smith var, ama orada da gizem yapmaya çalışıyorlar.

 

Gelmiş geçmiş en efsane Batman dizisi 50. yılında yeni yüzyıla taşınıyor!

Fakat bunların arasına, ne hikmetse, Oscar sonrası yayınlanan ilk fragmanda J.K. Simmons eklendi! İnanın filmi şunca süredir takip ediyorum, Simmons'ın oynadığı gerçeğine tamamen kör vaziyetteydim. Meğerse geçen aylarda Whiplash ile birlikte Oscar'ı evine götüren Amerikalı aktör filmin halihazırda kadrosundaymış. Hiç belli etmemişler ki! Tabii ama şimdi durum farklı, şimdi isminin üzerine "Academy Award Winner" yazabilecekleri bir adam Simmons.

Peki fragman nasıl? Orasına ben yorum yapmayayım. Filmin ilk çıkan fragmanından beri görüşüm aynı, efektler biraz güdük duruyor, tek cümleli replikler sırıtmış, Emilia Clarke da role hiç yakışmamış gibi geliyor bana. Ama bunu ilk söylediğimde üzerime binlerce Terminatör hayranı "anlamamışsın sen!" diye çullandığı için, bir bildikleri vardır diye düşünüyor, bu sefer yorumu size bırakıyorum. Ne diyorsunuz?

The Walking Dead'in öncesinde geçen dizi Fear the Walking Dead ilk fragmanıyla karşınızda!

J.K. Rowling'in Harry Potter sonrası romanı Boş Koltuk dizi oldu, yeni fragmanı geldi!

Avengers: Age Of Ultron'un 3. fragmanı geldi, VISION diyoruz arkadaşlar VISION!