Rachel McAdams Doctor Strange'in yapbozundaki son parçayı tamamlıyor

Rachel McAdams Doctor Strange'in yapbozundaki son parçayı tamamlıyor
Rachel McAdams Doctor Strange'in yapbozundaki son parçayı tamamlıyor
Bu anlaşma imzalanırsa, dizinin Sherlock'ü, filmin Irene Adler'ıyla geçecek ekran karşısına. Bizce muhteşem kombinasyon!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Takvimimizde koskocaman bir Comic-Con boşluğu var, oradan gelecek her türlü habere inceden hazırlıklı olmak için elimizden geleni yapıyoruz; ama yine de içimizde bir eksiklik de yok değil. Neticesinde bu sefer, geçtiğimiz Comic-Con’ları gümbürdeten, Hall H’deki herkesin gözünden yaş getiren Marvel, filmleriyle bu büyük organizasyona iştirak etmeyecek. Ama bu o sırada tamamen sessiz kalacağı anlamına da gelmiyor.

Yine dedikoduların efendisi Umberto Gonzalez’in sitesi Heroic Hollywood’da paylaştığı habere göre, Marvel 2016 senesinin sonbaharında vizyona girecek olan Doctor Strange filmi için kalan son parçasını yerine koymak üzere. İşe başrole Benedict Cumberbatch’i koyarak başlayan Marvel, ondan sonra sonrasında kadroya – resmi açıklamalar hâlâ gelmese de- Ancient One olarak Tilda Swinton’ı, Baron Mordo olarak ise Chiwetel Ejiofor’u koymuştu. Yani ana karakter, ana karakterin eğitmeni ve ana kötü adam yerli yerindeydi, geriye tek bir parça kalmıştı: Esas kız .

O da en sonunda bulunmuşa benziyor. Gonzalez’in haberine göre Marvel filmin başrollerinden birini oynaması için Rachel McAdams’a teklif götürmüş. Henüz ortada ıslak imzalı bir anlaşma falan yok, ama Gonzalez ne “olur” demiş, ne de “olmaz” demiş. Anladığımız kadarıyla sadece Marvel’dan yönelik bir teklif var, gerisine ise McAdams karar verecek. Peki evet der mi?

Bu konu işte biraz karışık. McAdams romantik filmleri saymazsak Sherlock Holmes: A Game of Shadows haricinde büyük yaz blockbuster’larını bugüne kadar pek tercih etmedi. Kariyerinin büyük bir çoğunluğunu aşk filmleri, komediler ve ikisinin arasında duran işler oluşturuyor. Bu onun meziyeti ya da kapasitesiyle ilgili bir yorum değil, ama belli ki aktris genel itibariyle bu tip işlerde boy göstermeyi tercih ediyor. Hoş, True Detective ile birlikte kalıbını bir defa kırdı. Belki bir defa daha kırar, kim bilir? Bizce eğer kabul ederse, Marvel sinematik evrenine çok yakışacak bir isim kendisi. O yüzden inşallah, kısa zamanda durum netleşir!