Ryan Gosling Blade Runner 2'nin kadrosuna katılmak üzere

Ryan Gosling Blade Runner 2'nin kadrosuna katılmak üzere
Ryan Gosling Blade Runner 2'nin kadrosuna katılmak üzere
Blade Runner 2 ufaktan gelirken, bizim de heyecan metrelerimiz yavaş yavaş tavan yapıyor.
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Vakti zamanında bizim sitede Marion Cotillard’ın Assassin’s Creed filminin kadrosuna katılacağı haberini duyurmuş; manşeti de şöyle atmıştık: “dünyanın en güzel kadını Assassin’s Creed filminin kadrosuna katıldı.” O zaman anımsıyorum, baya bir tartışma dönmüştü yorumlarda. Şimdi bu haberde de az çok aynı şekilde tekrarlamak niyetindeyim o tartışmayı, zira bence dünyanın en yakışıklı adamı Blade Runner 2'nin kadorsuna katılmak üzere. Ama içimden bir ses bu sefer mevzubahis olan kişinin Cotillard’dan dahi daha az kavga çıkartacak bir isim olduğunu söylüyor.

Yeni biten dev Star Wars olayı Star Wars Celebration'dan gelen 10 haber!

Malumunuz, Harrison Ford’un tekrar ziyaret etmeyi karar verdiği tek efsanevi bilim kurgu serisi Star Wars değil; kendisi aynı zamanda 80’lerin unutulmaz distopik filmi Blade Runner’ın devamında da oynayacak. O filmi yöneten Ridley Scott’ın yapımcı rolü üstleneceği, dümene de Denis Villenueuve’nin oturacağı Blade Runner 2 için bir süredir harıl harıl oyuncu arandığı dedikoduları telafuz ediliyordu. Öyle gözüküyor ki, en sonunda bulunmak üzere.

Blade Runner’daki Rick Deckard rolünü tekrar canlandıracak olan Harrison Ford’un yanına gelmesi için şu an resmen stüdyoyla anlaşma aşamasında olan isim Ryan Gosling. Vakti zamanında Notebook gibi filmler sayesinde 85-92 yılları arasında doğmuş tüm kadınların ortak arzu nesnesi hâline gelen Gosling, kariyerini ondan sonra Blue Valentine ve Drive gibi festival filmleriyle donatmış, ama büyük aksiyon filmlerine çok pas vermemişti; her ne kadar kendisini bu tip filmlerde görmek için ortada ciddi bir talep olsa da.

Lars von Trier'in çekeceği dizinin detayları belli oldu!

Açık konuşmak gerekirse zaten Blade Runner 2 ne kadar “blockbuster” olacak onu da kestiremiyorum. Neticede benzer bir kafanın ürünü olan Prometheus tipik bir “patlasın arabalar, çalsın güzel kızlar” filmi değildi. E orijinal Blade Runner da zaten cümbüşlü bir film değil pek… O yüzden, kafamda Gosling tercihi çok oturuyor. Kendisinin sadece yakışıklı bir adam olmadığı çok açık, yeteneği de tartışılmaz. Siz ne diyorsunuz peki? Oluru var mı? Merak edene de ekleyelim, filmin henüz bir vizyon tarihi yok, ama çekimlere bu yaz başlayacak.