Star Wars Bölüm 8'in çekimlerine başlandı

Star Wars Bölüm 8'in çekimlerine başlandı
Star Wars Bölüm 8'in çekimlerine başlandı
Çok acayip, ama gerçek. Bu arada hatırlatmakta fayda var, daha Bölüm 7 çıkmadı ve Bölüm 8'in çıkış tarihine daha iki sene var!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

10 sene. En son sinemalarda doğru düzgün (Allah’ın adını veriyorum, Clone Wars’ı bu kategoride bir film saymayalım) bir Star Wars filmi izlememizin üzerinden 10 sene geçti. Bu o kadar uzun bir süre ki, The Force Awakens ilk duyurulduğu andan itibaren hepimizin kafasında bir “muhteşem dönüş” olarak kodlandı aniden. Bu ihtişamlı, olay bir dönüştü. Ve niyeyse, belki bana ait bir tepkimedir, bilmiyorum ama, Force Awakens’ın bu ihtişamlı geri dönüşü yüzünden daha uzun süre elimizdeki tek Star Wars filmi olarak kalmasını beklediğimi fark ediyorum.

Yani sanki, o kadar büyük bir mesele ki Force Awakens, gelecek, sonra üç yıl hiçbir Star Wars filmi göremeyeceğiz ve onunla yetinmek zorunda kalacağız gibi. Halbuki Disney her seneye bir Star Wars filmi koydu sağ olsun. E hâliyle de onları bir noktada patır patır çekmek durumunda kalacak. Rogue One’ın her şeyi hazır örneğin. Ve işin ilginç tarafı, Episode VIII’in de öyle.

Geçtiğimiz günlerde geek dünyası Star Wars: The Force Awakens’ın İrlanda’da birkaç çekim tekrarı yapacağı haberiyle sarsıldı. Böyle büyük filmlerin tekrar çekim yapmaları alışıldık bir tablodur, ama eğer çıkış tarihine bu kadar yakın bir vakitte yapılıyorsa, bilin ki montaj odasında bir şeyler çok ama çok yanlış gitmiş demektir. Bu da hâliyle hayranları endişeye sevk etti. Lucasfilm, işin çığırından çıktığını fark edince resmi açıklamayı yaptı. İrlanda’ya çekime giden şey Force Awakens değil, Episode VIII’di.

Godzilla ile meşhur olan Rian Johnson’ın yöneteceği sekizinci ana Star Wars filmi bildiğiniz gibi 2017 yılında vizyona girecek. Dev bir proje olduğundan mütevellit de şimdiden ince ince çekimlerine başlamış. Lucasfilm çok dikkat çekmemek için İrlanda’daki çekim belgelerine silme “Star Wars” diye imza geçince, Rogue One’ın İrlanda’lık bir işi olmadığı bilindiği için de millet Force Awakens’a yormuş elbette. Şimdilik içimiz rahat edebilir. Force Awakens’da yeniden çekmelik bir durum yok, Episode VIII de inceden işe koyuluyor. Galaktik cephede asayiş berkemal anlayacağınız.


  ETİKETLER:

  Star Wars

  ,

  Lucasfilm

  ,

  Star

  ,

  Proje

  ,

  film

  ,

  Resmi