Suicide Squad'a Harley Quinn için ilham olabilecek 7 eski kostüm

Suicide Squad'a Harley Quinn için ilham olabilecek 7 eski kostüm
Suicide Squad'a Harley Quinn için ilham olabilecek 7 eski kostüm
Hanım kızımızın renkli gardırobuna daldık!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Malum, Suicide Squad'da Joker'i oynayacak Jared Leto'nun yeni tarzı dün yayınlandı, internetler kırıldı bir anda. Hepimiz kendimizi derbeder bir vaziyette tartışırken bulduk; olmuş muydu, olmamış mıydı? Sorularımızın ortasında gül çiçeği gibi açan bir gerçek vardı, onu biraz unuttuk: Bu çok da yeni bir Joker değildi aslında. Daha önceden Batman: R.I.P ve benzeri birkaç , Joker'i böylesine bir punk rock estetiğiyle resmetmişti zaten.

Buna bakınca aklımızdan geçirdik, acaba filmin diğer yıldızı Harley Quinn ile ilgili de David Ayer benzer şekilde çizgi romanlardan mı ilham alacaktı? Olabilirdi gayet! Harley kızımız alternatif evrenler, oyunlar, oyunlardaki alternatif kostümler, tek seferlik gizli görev kıyafetleri gibi şeyler derken baya bir üst değiştirdi son yıllarda. Biz Ayer'in ilham alması olası olan 8 geçmiş kostümü şu şekilde listeleyelim, olurlarına da bir bakalım dedik!

Not: Görüntülerin üzerindeki çizimler DeviantArt'tan Mark-EG'in profilinden alınmıştır, sayfasını ziyaret etmenizi öneririz!

 

Jared Leto'nun oynayacağı yeni Joker'den ilk resmi görsel geldi!

 

1. Oriijinal Kostüm

Nereden: Batman: The Animated Series

Nedir: Harley Quinn'in orijinal kostümüdür kendisi. Bizzat Paul Dini imzalıdır, sonraki kostümlerinden tümden daha muhafazakardır, karakterin isminin ima ettiği şeye çok daha yakındır.

Oluru?: Çok yüksek değil. Harley Quinn'in patlaması, bu kostümün bırakılmasıyla oldu resmen. Evet, hepimiz inceden karakteri bu kostümle hatırlıyoruz; ama genel olarak insanların aklına artık Harley dendi mi tek parçalık kırmızı siyah bir kostüm gelmiyor.

 

Yaşama Sevincimizi Bitiren En Kötü 10 Canlı Çizgi Film / Anime Uyarlaması

 

2. Seksi Hemşire Kostümü

Nereden: Batman: Arkham Asylum

Nedir: Harley'yi bir gecede süperstar yapan kostüm bu işte. Rocksteady'nin oyununda Harley Quinn aslında öyle çok da dev bir yer kaplamıyordu, ekranda gözüktüğü dakikaları kuvvetle muhtemel iki elimizde sayarız. Ama o kostüm çok ses getirdi, cosplay dünyalarını dağladı!

Oluru?: Fena değil! Kostüm biraz fazla tipik bir seksilikte, şu yılda insanlar ekranda seksi hemşire görmeyi banal bulabilirler. İşin doğrusu, biz de iki saat görmekten keyif alır mıyız emin değiliz. Belki The Dark Knight'taki Joker tarzı, tek seferlik?

 

PlayStation 2'y özel gelmiş geçmiş en iyi 20 oyun

 

3. Deri Sokak Kostümü

Nereden: Batman: Arkham City

Nedir: E Asylum'da öyle muhteşem bir iş çıkartırsan, devamında da aynı şey beklenir. Madem Asylum'da tımarhanedeydik ve seksi bir hemşire kostümü gerekiyordu, bu sefer de sokaklardayız, kostüm ona uygun olsun!

Oluru?: Bizce bu listedeki en yükseklerden biri. Pratik, sert, o Joker'in yanında şık durur, gerçek hayatta da sırıtmaz.

 

4. Orta Göğüs Edisyonu

Nereden: Injustice: Gods Among Us

Nedir: Bir diğer oyun kostümü daha. Bu seferki Harley Quinn'in geleneksel özelliklerini, Arkham Asylum'daki dekolteli ablayla birleştirmeye çalışmışlar.

Oluru?: Yani ne yalan söyleyeyim, kostüm Jessica Nigri giysin diye yapılmış, garip bir şey. Üç santim yakınımda görsem "Harley Quinn mi acaba?" demem yani, o derece alakasız. İlham olacağını pek sanmam!

 

Efsane Batman çizgi romanı The Dark Knight Returns'ün üçüncü kitabı geliyor!

 

5. Motorcu Kostüm

Nereden: Injustice: Gods Among Us, Insurgency

Nedir: Injustice'in indirilebilir içeriği Insurgency'den gelen kostüm, belki de tüm listenin en sokakta giyilebilinecek olanı. Bu hem en sıradan, hem de en gerçekçi olanı anlamına geliyor. Bakış şeklinize göre değişir.

Oluru?: Eğer Leto'nun Joker'ini görmeseydik, yüksek diyebilirdik. Daha doğrusu şöyle diyelim, Nolan bir Harley Quinn çekseydi, muhtemelen buna benzer bir kostüm tercih ederdi. Ama belli ki Ayer öyle bir rota izlemeyecek.

 

Bahtsız adam: Henry Cavill'in kapısına kadar gidip döndüğü 6 önemli başrol

 

6. Yeni 52, Yeni Kostüm

Nereden: Suicide Squad, New 52

Nedir: DC'nin "yahu bu karakter ünlü galiba" farkındalığına erişmesinden sonra Harley Quinn yeni kostümüyle birlikte Suicide Squad'ın başını çekmeye başladı. Onun için de özel olarak göğüs kısmından gerilen dikişli bir korse ile mini şort beğendiler, hanım kızımızı giydirdiler...

Oluru?: Yani bu kostümü öyle beğenmiyorum ki, öyle garipsiyorum ki hâlâ... Harley artık çizgi romanlarda bunun daha iyileştirilmiş varyasyonlarını giyiyor, DC'nin Haziran devriminden sonra da daha da iyileştirilmiş bir versiyonunu giyecek. Bu ayarda bir şey gelir mi filmde? Mümkün. Bu ayarda bir şey gelmeli mi? Gelmezse çok seviniriz!

 

7. Alternatif Kostüm

Nereden: Thrillkiller '62

Nedir: Külliyata dahil olmayan ve bir Elseworlds hikayesi olan Thrillkiller da bu alternatif Harley, orijinal kostümün daha ilginç bir versiyonuyla karşımızdaydı. Biraz gerçekçilik katılmış, biraz seksapelite artmış; ama yine de Harley Quinn özellikleri korunmuş.

Oluru?: Açıkçası bu kostümü kim hatırlıyor bilmiyoruz, David Ayer'e biri gösterir mi emin değiliz, ama ne yalan söyleyelim, bizce en ideali bu...