The Walking Dead'in öncesinde geçen dizi Fear the Walking Dead ilk fragmanıyla karşınızda!

The Walking Dead'in öncesinde geçen dizi Fear the Walking Dead ilk fragmanıyla karşınızda!
The Walking Dead'in öncesinde geçen dizi Fear the Walking Dead ilk fragmanıyla karşınızda!
The Walking Dead beşinci sezonunu geçen hafta sonu kapatmış olabilir, ama zombi salgını hayranları üzülmesin, yeni dizi yaza geliyor!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Amerika ’da var olan artık üç tip kanal var bildiğiniz gibi.Birincisi; CBS, NBC, Fox gibi karasal yayın yapan kanallar. Bunlar daha “ aile boyu” diziler yayınlıyorlar. Sezonları yirmi üç bölüm sürüyor, süreleri de hep fiks: dramalar için 42 dakika, komediler için 21 dakika. Daha güvenli diziler yapıyorlar bunlar ve reyting kaygıları daha yüksek; dizi tutmazsa daha fevri bir şekilde iptal ediyorlar. İkincisi ise Amazon, Hulu, Netflix gibi dijital yayın yapan kanallar. Bunların reklam kuşakları yok, sezonlarını da tümden yayınlıyorlar. Yani diziler çok tutmazsa, ikinci sezonları gelmiyor; ama en azından bir sezonu tümden izlemiş oluyoruz.

Üçüncüsü ise kablo kanalları. Burada at başı koşan tek bir kanal vardı eskiden, HBO. The Sopranos, The Wire, Rome, Six Feet Under gibi hitlerle kendini bambaşka bir yere konuşlandırmıştı kanal. Onun başarısının ardından ortaya pek çok rakip çıktı, TNT, Starz, FX, Showtime… Ama bunlar arasında bir tanesi rakiplerinden sıyrıldı ve net bir şekilde HBO’ya kafa tutar hâle geldi: AMC. Bunun sebebi de üç inanılmaz hit dizi yaratmış olmasıydı. Breaking Bad, Mad Men ve tabii ki The Walking Dead.

Marvel'ın solo Spider-Man filminde olması gereken (ama muhtemelen olmayacak) 6 yan karakter

Battlefield Hardline: GTA V'e komşu tuhaf bir polis öyküsü!

J.K. Rowling'in Harry Potter sonrası romanı Boş Koltuk dizi oldu, yeni fragmanı geldi!

The Walking Dead geçtiğimiz haftasonunda beşinci sezonunun finalini yaptı. Bir noktada da sonlanmak zorunda kalacak, zira sonsuza kadar devam etmesi mümkün değil.  Ve bu gerçek AMC’yi çok korkutuyor. Zira bu üç devinden Breaking Bad’i geçen sene uğurladı, Mad Men bu sene sonlanıyor ve Walking Dead’i de kaybederlerse işleri çok zor olacak. Peki onlar nasıl bir çare bulmuşlar? Yeni bir dizi yapmışlar tabii ki ne olacak?

Nurtopu dizimizin ismi Fear the Walking Dead. Dizi zombi salgınının başlangıcına dönecek ve tamamen farklı bir karakter grubunu izleyecek. Arkasındaki ekip de ana diziyle aynı. İlk sezonu bu yaz içerisinde altı bölümle başlayacak, ikinci sezonunun da siparişi şimdiden hazır. Başrollerinde de Kim Dickens, Cliff Curtis, Frank Dillane ve Alycia Debnam Carey var. İyi çıkacak mı? Orasını bilmiyoruz, fragman çok kısa ve pek bir şey ifade etmiyor. Fakat Walking Dead hayranıysanız bir izleyin, göz atın, bize fikrinizi söyleyin. Ne dersiniz, Fear the Walking Dead’in oluru var mı?