Transformers sinematik evreni, ilk yan filminin konusunu belirledi

Transformers sinematik evreni, ilk yan filminin konusunu belirledi
Transformers sinematik evreni, ilk yan filminin konusunu belirledi
Sevimli sarı robot, kendi başına yolculuğa çıkacak.
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Marvel’ın yarattığı rüzgarın peşinde “benim de sinematik evrenim olacak” diye koşanlardan herhalde en abesle iştigali bana Transformers gibi geliyor. Yahu oyuncaktı bu! Oyuncak! Oyuncaklar satsın diye bir çizgi film çıkarttılar, çizgi film ne olduğunu biliyordu ve eğlenceliydi belki, ama hâlâ temeli oyuncak yahu bunun? Yani Allah aşkına sevgili Hasbro, bir tanecik Paramount, oyuncaktan evren mi yaratılır?

Özel efektlerin babası ILM'in alanında çığır açtığı 12 film

Ama yaratmayı deneyecekler işte. Bu konu için de bildiğiniz gibi bir “beyin takımı” oluşturdular. Başında Akiva Goldsman’ın duracağı bu ekibin içerisinde Ant-Man’in karışık çorbasında tuzu bulunmuş Andrew Barrer ve Gabriel Ferrari, The Walking Dead’in yaratıcısı Robert Kirkman, Iron Man’den gelen Art Marcum ve Matt Holloway, Pacific Rim 2’yi de yazmış olan Zak Penn ve Lost’tan Jeff Pinkner var. Slashfilm’de gördüğümüz dedikoduya göre, buraya bir de kadın yazar arıyormuş Paramount.

Peki ne yapacaklar bunca zeki, çakmak çakmak, pırıl pırıl yazar? Harıl harıl spin-off fikri arayacaklar. Yalnız onlar çok da boşa aramasınlar, Hasbro’nun CEO’su Brian Goldner ilk fikri bulmuş gibi gözüküyor. Küresel Tüketici Konferansında deneyimli CEO, Bumblebee’nin çocuklar tarafından çok sevilen bir karakter olduğunu, bu sarı Camaro’nun etrafında dönen hikayeler anlatılabileceğini dile getirdi.

Kate Upton yeni Harry Potter filminin başrolüne aday!

Bir ara Cybertron lafları falan dönüyordu, hesapta orijine inilecekti… Goldner’ın bunlardan söz etmemiş olması pek bir acayip. Bu bende Bumblebee filmi için ciddi bir fikrin var olduğu izlenimini bıraktı. Peki iyi olur mu? Şaka mı yapıyorsunuz? Transformers filmlerinin iyi olmak gibi herhangi bir dertleri olmadı bugüne kadar, bu saatten sonra mı olacak? Çıkar, millet yine “patlasın arabalar” diye mısırıyla beraber gider, gişeyi kırar, geri döner. Daha ne olacak?