TV tarihinin en unutulmaz 10 kadın avcısı

TV tarihinin en unutulmaz 10 kadın avcısı
TV tarihinin en unutulmaz 10 kadın avcısı
"Womanizer" denen, bizim "kadın avcısı" olarak çevirebileceğimiz karakterler iğrençlik ve sevimlilik arasında ince bir çizgide yürürler. Biz hem o çizgiye, hem de yürüyenlere bir bakalım dedik!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

İngilizcede "Womanizer" deniyor bu tabire. Hepiniz biliyorsunuz. Tüm hayatı karşı cinsi etkilemek üzerine olan, libidosu tavan yapmış erkek karakterlerden söz ediyoruz. Onları ekranımızda izlemeyi seviyoruz. Bazen başarıları komik geliyor, bazen de bu kadar çok deniyor olmalarına gülüyoruz. Her halükarda, hemen hemen her dizide artık bunlardan bir tane var. Ama bizce şu 10 klasik karakterin yerini kimse tutamaz. Bayanlar baylar, sevgili geekler... İşte TV tarihinin en amansız 10 kadın avcısı karakteri. Moda girmek istiyorsanız arkaya Britney Spears’dan Womanizer’ı açabilirsiniz, serbesttir.

Sanatçıyı Sanattan Ayırmak: Batman, Mel Gibson ve Roman Polanski

Avengers, Gotham Academy ve noir hikayeleri: Bu hafta çıkan çizgi romanlardan okumanız gereken 8'i!

Berbat olduğu alenen bilinmesine rağmen yine de gişede başarı gören 11 film

Buyurun!

 

10. Michael Kelso (That 70's Show) 

Aktör: Ashton Kutcher

Daha abartıları da var ama Kelso'nun kendi payına tavladığı kız sayısı da bir hayli yüksek. İki cümleyi bir araya getirmekte zorlandığını düşünürsek, buradaki en büyük payı yakışıklılığına veriyoruz. Tabii rol sağ olsun öyle etkili oldu ki, gerçek hayatta da Ashton Kutcher'ın böyle olduğuna inananlar var.

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Çoğunlukla zararsız. Kendi hâlinde, lise womanizer'ı. Sevimli diyoruz. 

 

9. Patrick Maitland (Coupling)

 

Aktör: Ben Miles

Lakapları "Katır" ve "Tripod". Biz bunun üstüne daha fazla yorum yapmıyoruz. Kadınlarla olan şansını şu iki lakap açıklıyordur herhalde?

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Patrick bu ince çizgiyi çok ustalıkla yürüyen bir karakter, ama yukarıdaki muadili gibi biraz aptal olduğundan daha çok sevimli gözüktüğünü söylemek mümkün.

 

8. Tony Soprano (The Sopranos)

 

Aktör: James Gandolfini

Eğer siz de New Jersey'nin en büyük mafya babası olursanız, bir gün sizin de şansınız kadınlar konusunda Tony'ninki kadar yaver gidebilir. Yalnız eğer öyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız, onlara Tony'den daha iyi davranın, olur mu?

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Dizi, Tony'nin hayatındaki kadınlara davranışını kendi annesi üzerinden çok güzel bir şekilde açıklıyor, çok kızamıyorsunuz. Ama yine de başta Carmela olmak üzere etrafındaki hiçbir kadına hak ettikleri saygıyı göstermediği de aşikar.

 

7. Charlie Harper (Two and a Half Men)

 

Aktör: Charlie Sheen

Charlie Sheen'in bu rolü oynarken çok da "oyunculuk" konuşturduğunu düşünmüyoruz. Sheen'den pek bir farkı yok. Alkolik, seks bağımlısı ve dengesiz. İkisi de aynı.

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Aslında sevimli olması gerekiyordu, fakat böyle insanları gerçek hayatta görmeyi sevmediğimizden; Sheen kendisinin de gerçek hayatta böyle olduğunu açık edince sevimliliği pek kalmadı. 

 

6. Glenn Quagmire (Family Guy)

 

Aktör: Seth MacFarlane

Giggity! Bizim favorimiz listedeki ar damarı en çatlak karakter olduğuna delalet anları. Her türlü yozlaşmış seks fantezisini gerçekleştirmiştir muhtemelen.

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Eğer animasyon olmasa, iğrencin maşallahlık örneği olurdu. Şansına, bir şeyler çizilmiş olunca bizi o kadar da rahatsız etmiyor.

 

5. Barney Stinson (How I Met Your Mother)

 

Aktör: Neil Patrick Harris

Daha yüksek olmasını bekliyordunuz belki ama açık konuşalım, How I Met Your Mother zamanın testine çok da iyi dayanamadı.

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Aslında yer yer baya iğrenç, zira kendisi bir ara bir kadını sattığını dahi itiraf etti. (Dili bilmiyordum, ama bir adamın elini sıktım, bana bir Mercedes verdiler ve oradan uzaklaştım). Ama son sezonlardaki toparlayışı kendisine puan kzandırdı.

 

4. Hank Moody (Californication)

 

Aktör: David Duchovny

Moody kadar etkili konuşabiliyorsanız, bir de üzerinizde o rock yıldızı karizması varsa, hodri meydan. Kadın avcılığı hayatını mahvedenlerden biri olduğunu da söylemek gerek. Sorsak tüm o kadınlara kıyasla eminiz Karen'ı tercih ederdi.

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Moody'nin kadınlara kasten kötü davrandığı bir enstantane yok. Fakat ne hikmetse kadınlar onun yanında daima zarar görüyorlar, buna hayatının aşkı Karen da dahil. Ama Moody bunlara hep üzülüyor, perişan oluyor. O yüzden biz oyumuzu sevimliden yana kullanıyoruz.

 

3. Christian Troy (Nip/Tuck)

 

Aktör: Julian McMahon

Nip/Tuck'ın ahlak karşıtlığının doruk noktası Christian Troy idi kuşkusuz. Listenin çoğunluğuna kıyasla "komik" veya "sevilesi" kadın avcılarından değil. Yer yer düpedüz seviyesiz.

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Düpedüz iğrenç.

 

2. Don Draper (Mad Men)

 

Aktör: Jon Hamm

Bu da seviyenin tillahı! Klas kadın avcılığı böyle olur. Don Draper, itiraf edelim, hepimizin olmak istediği erkek. Çok fazla kadınla beraber olduğu için değil. Onu geçin zaten. Asıl bu kadar kadınlara hitap edebiliyor olmasının sebebini kıskanıyoruz; zira Draper, eforsuzca tarz bir adam.

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: Şu adamın yaptığı herhangi bir şeyin "iğrenç" olması mümkün mü ya?

 

1. Joey Tribbiani (Friends)

 

Aktör: Matt LeBlanc

Size tek bir cümlemiz var: "How you doin?".

İğrenç Mi, Sevimli Mi?: "Sen çok seks yaptın değil mi?" sorusuna, "Bugün mü? Biraz... çok değil" cevabı verebilecek kadar aktif, ama LeBlanc kendisini o kadar muazzam oynuyor ki, sevimlilik doruklarda!