Yarın açıklanacak James Bond şarkısının arkasından çıkma ihtimali yüksek 7 müzisyen

Yarın açıklanacak James Bond şarkısının arkasından çıkma ihtimali yüksek 7 müzisyen
Yarın açıklanacak James Bond şarkısının arkasından çıkma ihtimali yüksek 7 müzisyen
Bakın altını çiziyoruz, "çıkması muhtemel" müzisyenlerle derdimiz, bizim istediklerimizden ibaret değil liste!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Bond filmleri dendiğinde, değişmez bazı şeyler vardır. Bunlardan daha önce de söz etmiştik zaten. Her film için önemli olan şu dört şeydir: Bond bu filmde nerelere gidecek, kötü adam kim olacak, Bond kadınını kim oynayacak ve Bond şarkısını kim söyleyecek? Şu dakikaya kadar bu dört sorunun cevaplarını aldık. Spectre Meksika, Avusturya ve Fas'ta geçecek; kötü adamı Christoph Waltz; yancısını Dave Bautista oynayacak, Bond kadınları ise Monica Bellucci ve Lea Seydoux olacak.

Kalan tek soruya yanıt almamıza da artık saatler kaldı. Yarın sabah EON Productions resmen Bond şarkısını yayınlayacak. Bakın, kimin kaydettiğini açıklayacak demiyorum. Kayıt yapıldı, bitti bile. Şarkı yayınlanacak yarın. Ve son yıllarda You Know My Name, Another Way to Die ve elbette Skyfall ile iyice yükselen çıtanın ışığında, bu yeni şarkıyı dinleyeceğiz. Gizlilik içerisinde yapılan bu şarkının arkasında kimin olduğu ile ilgili çok dedikodu dönüyor hâliyle. Biz biraz bilir kişi kimliğimiz, biraz da duyumlarımızla ortaya şöyle bir 7 maddelik tahmin listesi çıkarttık. Altını çiziyoruz, bu "keşke kaydetse" dediğimiz müzisyenler değil. Yarın ismi açıklanması muhtemel grup ve kişilerin listesi bu. Anlaştıysak, geçiyoruz.

 


Ellie Goulding

Ellie Goulding, son yıllarda baya istikrarlı bir yükselişe sahip. İngiliz şarkıcı Lights, Burn, Love Me Like You Do gibi kendi şarkıları kadar, Outside ve I Need Your Love şarkılarında İskoç DJ Calvin Harris ile yaptığı ortaklıklarla da adından söz ettirdi. Avantajı, Bond filmlerinin genelde Shirley Bassey, Madonna, Alicia Keys, Adele gibi güçlü seslere sahip kadın vokalistleri tercih etmesi ve elbette İngiliz olması. Dezavantajı ise Bond şarkılarına müsait bir gelenekselliğe sahip olmayışı muhtemelen.

 


John Newman

John Newman henüz 25 yaşında, genç bir müzisyen. Geçtiğimiz senelerde Love Me Again şarkısıyla büyük sükse yapmıştı. Onun da avantajı Bond'un memleketinden geliyor olması tabii ki; ve yukarıda söylediğimiz gibi, genelde EON'un kadın vokal tercih etmesi gibi bir dezavantajı var. Fakat Newman'ın tonu ve tarzı Bond'a çok yakışıyor, bu yüzden o dezavantaj çok net bir şekilde kapanacaktır.

 


Paloma Faith

Paloma Faith aslında baktığınız zaman Bond şarkısı yapmaya en müsait isimleden biri. Tarz olarak zaten çok retro bir müzik ve görsel anlayışa sahip İngiliz şarkıcı, kendi hâline bıraktığınızda da Bond müziklerine uygun şarkılar üretiyor. Üstelik inanılmaz kuvvetli bir sesi de var. Peki dezavantajı ne? Kendisi açık ara listemizdeki en uluslararası şöhretten uzak isim. John Newman'ın dahi Love Me Again gibi beynelmilel bir hiti var. Faith çok daha yerel bir sanatçı, Birleşik Krallık dışına çıkamadığı için, tercih edilmeyebilir.

 

Radiohead

Benim sol kolumda, bileğimin bitiminde bir Radiohead dövmesi var. Altında da Everything in its Right Place yazıyor. O yüzden bu maddeyi okurken beni tanıyanlar taraflı olmakla itham edebilirler, ama gerçekten Radiohead'in ismi çok uzun süredir Spectre ile birlikte zikrediliyor. Pek çok kişi yarın açıklanacak şarkının altında Radiohead'in imzası bulunacağından büyük ölçüde emin. Elbette uzun süredir klasik bir şarkı yapmadıkları için, ilginç bir tercih olacaktır. Ama iki film önce de Jack White çaldı Bond şarkısını. O yüzden olmayacak iş de değil.

 


Rita Ora

Rita Ora aslında biraz Adele'in light versiyonu gibi. Adele kadar güçlü olmasa da, kuvvetli bir sesi var. Adele kadar olmasa da, büyük bir hayran kitlesi var. Tek farkı, Adele'in aksine çok daha pop ve dans işleri yapıyor olması. Onu geleneksel bir parçayı söylerken hayal etmek hiç de zor değil; üstelik kendisinin Birleşik Krallık sınırları dahilinde inanılmaz bir popülaritesi de mevcut. Bu yüzden, bizim kafamızda listenin en büyük adaylarından biri.

 


Sam Smith

Önce hayatımıza La La La'nın vokalini yaparak giren, ondan sonra da 2014'e Stay With Me şarkısıyla resmen damga vuran Sam Smith, pek çok kişi tarafından Bond şarkısının en büyük adaylarından biri olarak gösteriliyor. Katılmamak da elde değil. Rita Ora'ya Adele'in light versiyonu dediysek, Sam Smith için de "Adele'in erkeği" demek gayet mümkün. Üstüne üstlük Ora'nın aksine güçlü ve büyüleyici sesini genelde klasik şarkılarda kullanıyor. Net konuşalım, Radiohead ile birlikte adı en çok geçen müzisyen kendisi ve elbette Radiohead'den daha çok akla yatıyor.

 


The Weeknd

The Weeknd yıllardır ortalarda olan bir adamdı. Fakat ne hikmetse, son iki senede piyasaya hükmetmeye karar verdi adam. Ariana Grande ile yaptığı şarkı dikkatleri üzerine çekti, sonra 50 Shades of Grey'in şarkısıyla patladı, üzerine bir de kendi eserlerini katınca resmen 2015'i Weeknd yılı ilan etmemize kadar getirdi olayı. Kendisinden çok sağlam bir Bond şarkısı çıkabileceğini berrak bir şekilde gözümüzün önüne getirebiliyoruz. O yüzden, olursa çok güzel olur!

Peki sizin adaylarınız kim?


  ETİKETLER:

  Avusturya

  ,

  Fas

  ,

  Meksika

  ,

  Madonna

  ,

  Adele

  ,

  Müzik

  ,

  Line

  ,

  Sabah

  ,

  Kadın

  ,

  İlan

  ,

  klasik

  ,

  film

  ,

  ,

  zaman

  ,

  genç

  ,

  Uzak

  ,

  2015

  ,

  kayıt