Yeni GTA filminde Rockstar'a kök söktüren deli avukatı oynayacak aktör belli oldu!

Yeni GTA filminde Rockstar'a kök söktüren deli avukatı oynayacak aktör belli oldu!
Yeni GTA filminde Rockstar'a kök söktüren deli avukatı oynayacak aktör belli oldu!
2000'lerin ortalarında Rockstar'a dava üstüne dava açan Amerikalı avukat Jack Thompson'ı oynayacak film ve TV efsanesi aktör belli oldu!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Bakın, şimdi bu proje bir kat daha ilgi çekici hâle geldi işte! Hatırlayacaksınız, geçtiğimiz haftalarda sizlere Grand Theft Auto’nun yapımcısı Rockstar ile ilgili bir film çekildiği haberini vermiş, hatta biraz da buna ilk duyuru aşamasında “GTA filmi” demenin ne kadar yanıltıcı olduğunu söylemiştik.  O zamanki kanaatimiz, BBC’nin kendi ülkesinden çıkan en büyük kültürel ihraçlardan biriyle ilgili bir film çekmesinin dünyanın en normal şeyi olduğu ve bunun yine kağıt üzerinde çok ilginç olabileceği şeklindeydi.

Gönlümüzün Harry Potter'ı Daniel Radcliffe GTA'nın yapımcısını oynayacak!

Sonradan Rockstar’ın başkanı ve üçüncü oyundan itibaren tüm GTA’ların baş yapımcısı ve yazarı Sam Houser’ı Harry Potter rolüyle ünlenen ve son yıllarda bağımsız sinemada adından bir hayli söz ettiren Daniel Radcliffe’in oynayacağı haberi gelmişti. O haberle birlikte filmin konusu da az çok belliydi: BBC’nin çekeceği TV filmi Rockstar’ın 2000’lerin ortasında Florida’lı avukat Jack Thompson ile yaşadığı garip hukuki mücadeleyi konu alacaktı.

O dönem oyuncu olanlar hatırlayacaktır, Amerikan avukat Jack Thompson oyunların şiddete özendirdiği fikrindeydi ve bu konuda neredeyse takıntılı diyebileceğimiz bir seviyede mücadele veriyordu. Sık sık oyun şirketlerine milyarlarca farklı sebepten dava açan Thompson’ın hedefinde ağırlıkla Rockstar ve onun oyunları vardı. Thompson sık sık programlara çıkıyor, kendisini dinleme zahmetinde bulunan her mikrofona bağırıyor ve bulabildiği her fırsatta Rockstar’ı kötülüyordu. Neticesinde bu kavgasının Rockstar’dan çok Thompson’a zararı oldu ve Amerikalı avukat Florida barosu tarafından hukuk alanında çalışmaktan men edildi.

İşte şimdi, yeni filmimizde Jack Thompson’ı kimin oynayacağı belli oldu: Bill Paxton. Dedim ya, proje bir kat daha ilgi çekici artık. Kariyerinde Apollo 13, Aliens, True Lies gibi bir çok efsanevi film olan Paxton, aynı zamanda televizyona da hiç yabancı bir isim değil. Texas’lı aktör Big Love, Hatfields & McCoys ve Agents of SHIELD gibi dizilerde de çok başarılı performanslar göstermişti. Kendisinin takıntılı avukat Jack Thompson performansını kendi payıma merakla bekliyorum, ve bu yeni filmi özenle listeme ekledim. İlginç olacağı kesin!

Yeni süper kahraman akımının ilk tutmayan dizisi: Constantine iptalin eşiğinde!

Yaşlanmayan motor: Source Engine ile yapılmış Valve yapımı olmayan 8 unutulmaz oyun

Marvel'ın Daredevil'a özenle yerleştirdiği (ve muhtemelen fark etmediğiniz) 12 gizem, gönderme ve detay!

 


  ETİKETLER:

  BBC

  ,

  Harry Potter

  ,

  Oyun

  ,

  GTA

  ,

  Proje

  ,

  Avukat

  ,

  aktör

  ,

  hukuk

  ,

  film