Yeni Need for Speed oyunu resmen tanıtıldı!

Yeni Need for Speed oyunu resmen tanıtıldı!
Yeni Need for Speed oyunu resmen tanıtıldı!
Çocukluğumuzun efsane yarış serisi, "özüne dönmeye" kararlı, her ne kadar bunu daha önce birkaç kere yapmış olsa da!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Ben çocuktum, Need for Speed dünyanın en büyük yarış oyunu markasıydı. Ne Gran Turismo bilirdik biz PlayStation 1 sahibi olmayan fakir gençler olarak, ne de daha piyasada Forza, Burnout, GRID gibi markalar vardı. Need for Speed’i alır, El Nino’yu hileyle açar, polislerden kaçardık. Dahasını da bilmezdik. Sonra Need for Speed bizimle büyüdü, Underground geldi, bir anda ona delirdik kolektif olarak. Modifikasyon oyunun nişanesi olmuştu artık. Underground 2’den sonra bir düşüş başladı. Sonra adlarını tek tek say diye kafama silah dayasanız söyleyemeyeceğim bir poşet NfS çıkarttı EA.

Kadınların en çok tercih ettiği 11 oyun arasında, ne Sims var ne Cooking Mama!

Bu önlenemez düşüş, bir noktadan sonra oyunun her basın bülteninde “bu sefer Need for Speed’i Need for Speed yapan şeylere dönüyoruz” beyanıyla tanıtılmasına sebep oldu. Her oyunda böyleydi resmen. Seri bir ara üç kola bölündü, bir parçası Criterion’a verildi, Criterion’ın yaptıkları çok beğenildi, tek kişilik hikayeye odaklanan bir oyun yaptılar, fena değildi, yarı simülasyon çıkarttılar o takdir edildi ama ara ara Need for Speed daimi olarak “özümüze geri dönüyoruz bu sefer!” diye çıkmayı ihmal etmedi.

E ne diyelim, emniyet kemerlerinizi bağlayın, zira Need for Speed özüne bir defa daha geri dönüyor. Criterion’un küçülmesiyle kalan firma Ghost Games’in geliştirdiği yeni oyun, özüne öyle bir hızla dönüyor ki adına bir altyazı koymaya bile tenezzül etmemiş. Oyunumuzun adı Need for Speed’den fazlası değil, ama Mortal Kombat, Tomb Raider ve SimCity gibi örneklerde yaptığımız gibi bir noktadan sonra biz kendisine Need for Speed 2015 diyeceğiz kuvvetle muhtemel.

Bir spor geek'i olduğunuzu anlamanın 7 yolu!

Oyunun ilk fragmanı 15 Haziran 2015’te online olarak yayınlanacak, oyunun kendisi ise bu yılın sonbaharında PC, PS4 ve Xbox One için piyasaya sürülecek. Modifikasyon, daimi gecede bir açık dünya , “sizi içine çekecek” denilen bir hikaye, otantik “kentli araba kültürü” gibi laflar ediliyor oyunla ilgili. Bir de grafikleri çok başka olacak deniyor. Bakalım, inşallah? Seriye ilgimi sekiz oyun kadar önce yitirdiğimden, pek yükselemiyorum, ama bu oyunun herhangi bir şekilde ümitsiz gözüktüğü anlamına da gelmiyor. Siz ne diyorsunuz ey geekler?