Yeni Star Wars filminin konusu Han Solo olacak, yönetmenleri tanıdık!

Yeni Star Wars filminin konusu Han Solo olacak, yönetmenleri tanıdık!
Yeni Star Wars filminin konusu Han Solo olacak, yönetmenleri tanıdık!
2018 çok uzakta gözüküyor, sabırsızlık tavan yapıyor artık bu haberlerin sayesinde. Comic-Con başlamdan bizde kalp ağrıları baş gösterdi!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Hatırlayacaksınız, Disney bundan yaklaşık bir sene önce yedinci film olan Güç Uyanıyor'un tek Star Wars filmi olmayacağını, J. J Abrams'ın yönettiği filmin yanında her sene yeni bir Star Wars filmi geleceğini duyurmuştu. Bu plana göre 2015'teki Force Awakens'ı, 2016'da STar Wars: Rogue One takip edecekti, 2017'de ise yeni bir Star WArs ana filmi gelecekti.

Her ne kadar Rogue One'ın konusunun Ölüm Yıldızı planlarının çalınması olduğu bilinse, 2017 filminin de Episode VIII olacağı kesin olsa da, ondan sonrakiler konusunda bir muallak vardı. Özellikle de gözler 2018'de yayınlanacak olan ikinci yan filme çevriliydi.

En sonunda elimize resmi bilgiler geldi. Star Wars resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre, filmin Han Solo'nun geçmişine odaklanacağı resmen açıklandı. Filmde Solo'nun genç bir pilotluktan, galaksinin en ünlü kaçakçılarından birine dönüşmesini izleyeceğiz. Bu da haliyle rolü Harrison Ford'un oynayamayacağı anlamına geliyor. Şimdilik başrol için telaffuz edilen bir isim yok, fakat dedikodular "acaba Aaron Paul mu?" da diyorlar.

Filmin konusu haricinde, yönetmeni de belli oldu. Ya da, "yönetmenleri" mi deseydik? The Lego Movie ile ciddi anlamda sükse yapan, Jump Street filmleriyle de kağıt üzerinde iyi olmaması gereken filmlerden klasik çıkartabildiklerini tekrar ispat eden Phil Lord ve Christopher Miller, filmin yönetmenliğini üstlenecek. Bu Lord ve Miller'ın halihazırda dolu tabağında yeni bir lokma olacak, zira kendileri şu sıralar bir yandan DC için Flash'ı, bir yandan Sony için Spider-Man animasyon filmini, bir yandan ise bu yeni Star Wars projesini götürüyorlar. Bakalım, hayırlısı!


  ETİKETLER:

  Star Wars

  ,

  Star

  ,

  Ünlü

  ,

  Flash

  ,

  Ford

  ,

  klasik

  ,

  film

  ,

  Resmi

  ,

  dolu

  ,

  genç

  ,

  Harrison Ford

  ,

  2015