Yeni Star Wars: The Force Awakens fragmanı geldi, tüyleriniz diken diken olacak!

Yeni Star Wars: The Force Awakens fragmanı geldi, tüyleriniz diken diken olacak!
Yeni Star Wars: The Force Awakens fragmanı geldi, tüyleriniz diken diken olacak!
Star Wars'ın merakla beklenen yeni filmi Force Awakens'ın ikinci fragmanı, en sonunda bize istediklerimizi verdi!
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Bunu ufaltmanın lüzumu yok, Star Wars bir kültür ikonu. Ayrı bir seviyede. Yaklaşık kırk senedir etrafta olan bir seriden söz ediyoruz. Bizim annelerimizi büyüttü, bizi büyüttü ve şimdi de küçük yeğenlerimize, çoluğumuz çocuğumuza geliyor. Ne derseniz deyin, isterseniz J.J. Abrams'ın "lens flare" abanmasıyla dalga geçin, isterseniz kendi kendinize "geçti artık bizden bu işler" diye yalan söyleyin. Star Wars bambaşka bir şey ve yeni filmi geliyorsa, insan otomatikman durup selama geçiyor.

Ama yine de söylemek gerek, ilk fragman biraz hayal kırıklığı yaratmıştı. Bende böyle oldu en azından. Evet, yeni karakterleri görme fırsatına erişmiştik, evet, Millenium Falcon sonda bir hışımla gelip o efsane müzik eşliğinde Tatooine çöllerinde patinaj yapınca bir heyecanlanmıştık; ama neticede bizi yerlere çalan, içimizi kıpır kıpır etmekten de çıkartıp, baya eşe dosta "gördün mü, ha, gördün mü?" diye telefonlar açtırtacak bir gazlıkta değildi.

Star Wars'a ilham olan efsane bilimkurgu serisi için yeni film hazırlıkları başladı!

Anladık ki böyle olması için bize biraz efsane karakterleri göstermesi gerekiyormuş. Zira Mark Hamill'in monologuyla açılan fragman, araya krom Stormtrooper'lar attı (bunun Gwendoline Christie olduğu söyleniyor, Game of Thrones'daki Brienne yani), yeni kızımızla oğlumuzu gayet güzel gösterdi, Darth Vader'ın yanmış miğferini çekti koydu, farklı farklı gezegenler ve gemiler koydu önümüze... Ama ağlamaklı olmaya başladığımız yer, finali oldu.

İzleyen izlemeyen herkesin bildiği en ünlü 10 spoiler

Star Wars dediğin şeyin özünde Millenium Falcon ile sembolize edilebileceğini düşünen bir insanım. Millenium Falcon da Han ve Chewie olmadan hiçbir şey ifade etmiyor elbette. O iki karakter zaten evrenin o serüven havasının sembolleri, temsilleri. O yüzde onları yan yana görünce, Harrison Ford ne hikmetse suretinin aksine hiç yaşlanmamış karizmasıyla "Chewie, eve geldik" deyince, bende bir kayış koptu. Birden farklı bir hava, farklı bir kafaya girdim. Siz de bir izleyin, bakalım siz de girecek misiniz? Ne diyorsunuz?

Marvel'ın Daredevil'a özenle yerleştirdiği (ve muhtemelen fark etmediğiniz) 12 gizem, gönderme ve detay!