Yeni Star Wars yan filmi kelle avcısı Boba Fett'i konu alacak!

Yeni Star Wars yan filmi kelle avcısı Boba Fett'i konu alacak!
Yeni Star Wars yan filmi kelle avcısı Boba Fett'i konu alacak!
Hayranlara derin bir oh çektirten haberin detayları aşağıda.
Haber: Yiğitcan Erdoğan / Arşivi

Bu Star Wars meseleleri sizin de kafanızı karıştırıyor mu bilmiyorum, en azından ben öyle bir hava alıyorum çoğunlukla. Ortada çok büyük bir meteor var hızla bize doğru yaklaşan, peşinden de tonla başka kuyruklu yıldız getireceğe benziyor ama hâlâ çok net değiliz bunun nereye vuracağı, hangi enerjiyle ateş alacağı, arkasında kimlerin olduğu hususlarında. Ama parçalar da yavaş yavaş kendilerini açık ediyorlar. Bakınız, örneğin, bugün düşen bombaya…

Malumunuz, Disney Lucasfilm’i aldıktan sonra ilk Episode VII, VIII ve IX’u duyurmuş, çok kısa bir süre sonra da “Bu kadarla yetineceğiz mi sandınız? Hahayt!”diğerek ana Episode’ların çıkmadığı senelerde de birer yan filmin çıkacağını açıklamıştı. Bu yan filmler, kolektif olarak “Star Wars Anthology” üçlemesi olarak bilinecekler ve bambaşka mevzuları konu edeceklerdi. İlki, yani 2016’da çıkacak olanı geçtiğimiz Star Wars Celebration’da “Rogue One” olarak tanımlanmış ve Death Star planlarının çalınmasıyla ilgili olacağı belirtilmişti.

Şimdi de buradayız. İkinci Star Wars Anthology filminin konusu belirlendi. Bu tip şeylerde içerideki kaynakları kuvvetli olan The Wrap’in yaptığı habere göre aylardır duyduğumuz dedikodular doğruymuş: Film ilk üçlemede tanıştığımız, yeni üçlemede çocukluğuna şahit olduğumuz maskeli ve çok da konuşmayan havalı o karakteri konu alacak. Hayır, Anakin değil elbette, Boba Fett! Orijinal üçlemede doğru düzgün adı dahi konmadan, iki replik üst üste zikretmeden kültürel bir ikon hâline gelen Boba Fett’in bu yan filmlerden birine konu olacağı, bir süredir söylenmekteydi zaten.

Efsane dizi Simpsons, iki sezon daha devam edecek, rekor kapıda!

Fantastik Dörtlü'nün yönetmeni, Star Wars'ı terk etti!

Tüm Marvel filmlerinde, hiç fark etmediğimiz o muhteşem detay!

Haber hâlen doğrulanmış değil, fakat dedikodulara göre filmin senaryosunu X-Men: Days of Future Past ve Fantastic Four’un yazarı Simon Kinberg yazacak. Yönetmeni ise belli değil. Anımsayacağınız üzere film Chronicle çıkışlı Josh Trank’e emanet edimiş, fakat stüdyoyla olan fikir ayrılıkları nedeniyle Trank projeden geçtiğimiz günlerde ayrıldığını beyan etmişti. Filmin pek bir acelesi olmadığından, yeni yönetmen arayışının çok da hararetle sürdüğünü sanmıyoruz. Zira adı henüz belli olmayan bu Boba Fett filmi, 2018’de vizyona girecek. Siz ne diyorsunuz? Fikir iyi mi? Bu filmi yönetirse kim yönetir? Yorumladan belirtin!


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Star Wars

  ,

  Lucasfilm

  ,

  Line

  ,

  Star

  ,

  Bugün

  ,

  Hava

  ,

  sezon

  ,

  dizi

  ,

  film

  ,

  ,

  simpsons