Basketbolda maçın ardından

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
- Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor Başantrenörü Trifunovic: "Galatasaray Odeabank gibi büyük bir takımı yenmek için basit hatalardan uzak kalmamız gerekiyordu" - Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ataman: "Rakibimiz maçı kazanabilirdi ama biz tecrübemizle galip gelmeyi başardık"

GİRESUN (AA) - Spor Toto Basketbol Ligi'nin 24. haftasında Galatasaray Odeabank'a 87-84 mağlup olan Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'un başantrenörü Aleksandar Trifunovic, "Galatasaray Odeabank gibi büyük bir takımı yenmek için basit hatalardan uzak kalmamız gerekiyordu." dedi.

Trifunovic, karşılaşma sonrası düzenlediği basın toplantısında, hem hücumda hem de savunmada ciddi ve basit hatalar yaptıklarını, bunun da maçı kaybetmelerine neden olduğunu söyledi.

Galatasaray Odeabank karşısında maçı kazanma noktasına getirdiklerini ancak bunu başaramadıkları için üzgün olduklarını vurgulayan Trifunovic, şöyle devam etti:

"Galatasaray Odeabank'ı tebrik ediyorum. Ne yazık ki maçtaki büyük enerjimizden ve mücadelemizden bir şey çıkaramadık. Galatasaray Odeabank gibi büyük bir takımı yenmek için basit hatalardan uzak kalmamız gerekiyordu. 40 dakika boyunca hem hücumda hem de savunmada basit hatalar nedeniyle kazanmayı başaramadık. Savunmada özellikle topa baskı, yardıma geç kalmak gibi unsurlarda istediğimiz gibi olamayınca maçta çok fazla iniş çıkış oldu. Sonunda da kazanmayı başaramadık. Topla oynayabilen, top hakimiyeti çok iyi olan 4 oyuncuları var. Biz de bu akşam kazanmayı çok istedik fakat bir şekilde başaramadık."

Son haftalardaki iyi oyunlarını Galatasaray Odebank karşısında da devam ettirdiklerini, bunun da kendilerini gelecek için umutlandırdığını aktaran Trifunovic, "Önümüzdeki maçlarda bu enerji seviyesi, isteği ve hırsı sürdürebilirsek önümüzdeki maçlarda kimseden çekinmemiz gerekmiyor. Bu şekilde başarılı olacağımıza inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman ise karşılaşmada ortaya koyduğu mücadeleden dolayı Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyespor'u kutladığını ifade ederek, "Maçın tamamında çok güzel mücadele vardı. Giresun takımının çok dirençli olacağını biliyorduk. Biz üç kez 10-11 öne fırladık ama bunları koruyamadık. Rakibimiz maçı kazanabilirdi ama biz tecrübemizle galip gelmeyi başardık." diye konuştu.

Bu galibiyetin ardından ligde averajla ikinci sırada yer aldıklarını kaydeden Ataman, "Ligde Fenerbahçe'nin üzerinde averajla ikinci sıradayız. Ligi ilk iki içinde bitirmek için maç kaybetmek istemiyoruz. Bu bizim için çok önemli. Şu anda tamamen ligi bıraktık ve ULEB Avrupa Kupası'na odaklandık. Yarı finali geçip, final oynamayı hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.