BBP Giresun Teşkilatı üyeleri, tarım işçilerini ziyaret etti

BBP Giresun Teşkilatı üyeleri, tarım işçilerini ziyaret etti
BBP Giresun Teşkilatı üyeleri, tarım işçilerini ziyaret etti
- BBP Giresun İl Başkanı Toslu: "Giresun'a fındık toplamak için gelen Güneydoğulu kardeşlerimize en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için buradayız"

GİRESUN (AA) - BBP Giresun İl Teşkilatı üyeleri, fındık hasadı için şehre gelen tarım işçilerini ziyaret etti.

BBP İl Başkanı Selahattin Toslu ve beraberindekiler, Aksu Mahallesi'ndeki konaklama merkezinde bulunan tarım işçilerini ziyaret etti.

İşçilerle sohbet eden ve sorunlarını dinleyen Toslu, sorunların çözümü için ilgililerle görüşeceğini kaydetti.

Toslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde yaşanan terör saldırılarına tepki amacıyla düzenlenen eylemler sırasında masum Kürt vatandaşlara yönelik gerçekleşen saldırıları tasvip etmediklerini belirterek, "Yanan ateşe su dökmek istiyoruz. Yakıp yıkmak yerine, birlik olmalıyız.  Bugün buraya gelme amacımız da bu. Giresun'a fındık toplamak için gelen Güneydoğulu kardeşlerimize en iyi şekilde ev sahipliği yapmak için buradayız" dedi.

Polise, askere kurşun sıkıldığını vurgulayan Toslu, şöyle devam etti:

"Bugün buradan Türk, Kürt, İslam kardeşliğini bir kez daha vurguluyoruz. Giresunumuzdan, ülkemizi idare eden yöneticilere mesaj vermek istedik. Artık siyasi çekişmeler bırakılarak ortak akılda buluşulmalı. Türkiye bu ateş çemberinden kurtarılmalı. Bu yangın sürecini mutlaka aşacak ve atlatacağız. Devletimize güvenmemiz gerekiyor. Bu coğrafyada yaşayan Türkü, Kürtü, Alevisi, Lazı, Çerkezi yani herkes kucaklaşmalı."

İşçiler ise şunları kaydettiler:

"Bu vatan hepimizin. Bazıları insanları maşa olarak kullanıyor. Kardeşi kardeşe düşürmeye çalışıyor. Bu oyunu bozmamız lazım. Herkes bir olacak. Bir olduktan sonra 5-10 çapulcu yüzünden bu millet birbirine girmez. Teröre müsaade etmez. Giresun ve Türk halkından ricamız bizi PKK ile aynı kefeye koymasınlar. Buraya gelen zaten ekmek parası için geliyor."