Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: "Giresun'a yoğun şekilde hizmet ve yatırımlarımız sürüyor"

GİRESUN (AA) - Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı ve AK Parti Giresun Milletvekili adayı Nurettin Canikli, Giresun'a yoğun bir şekilde hizmet ve yatırımların sürdüğünü söyledi.

Canikli, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Çotanak Arena'nın yapımı için altyapı hazırlıklarının sürdüğünü, projenin, ihale tarihi alınması için Kamu İhale Kurumu'na bugün gönderileceğini belirtti.

Çotanak Arena'nın yapımına büyük önem verdiklerini ifade eden Canikli, "Bu proje ihale aşamasına geldi. Artık yapım süreci bizim için bitmiştir. Daha önce yaptığımız projeler için de ihale aşamasına gelince 'bu tamamdır' demiştik" dedi.

Görele ilçesine bağlı Çavuşlu beldesinde yapımı tamamlanan katı atık bertaraf tesisinin de bugün resmen hizmete girdiğini dile getiren Canikli, "Bugün Giresun için tarihi bir gün. Artık belediyeler tesis dışındaki bölgelere çöplerini dökemeyecek. Giresun'un gözü aydın. Bir utanç abidesi olan çöp yığını ortadan kaldırılacak. Bugünden itibaren çöp olayı tarihe karışıyor. Giresun'da bulunan mevcut çöp sahasına ise spor tesisleri yapacağız" diye konuştu.

Canikli, seçim çalışmalarını da hızla sürdürdüklerini ve Giresun halkından büyük ilgi gördüklerini ifade ederek, ziyaret, görüşmeler ve istişarelerinde vatandaşların siyasi istikrarı sağlayacak bir yönetim oluşturulması konusunda kararlı olduğu yönünde gözlemlerde bulunduklarını kaydetti. 

1 Kasım Genel Seçimi'nde bir partinin tek başına iktidara gelmemesi ya da ortaya çıkacak koalisyon seçeneğinin gerçekleşmemesi halinde ekonomide bazı sıkıntıların ortaya çıkabileceğini aktaran Canikli, sözlerini şöyle tamamladı:

"Öyle bir durum söz konusu olduğunda da tehlikeli ve sıkıntılı durum ile karşı karşıya kalabiliriz. Özellikle sermaye girişinde azalma yaşanabilir. Çünkü bizim sermaye girişi olmadan büyümemizi ve şu andaki ekonomik aktivitelerimizi bu şekliyle, bu seviyede sürdürmemiz mümkün değil. Özellikle doğrudan yabancı sermaye girişine, cari açığın finansmanı açısından ve başka gerekçelerden dolayı ihtiyacımız var. Hatta mevcutların da dışarıya yönelmesi ihtimali ortaya çıkabilir. Bunların hepsi ekonomik tepkilerdir. Hiçbiri siyasi propaganda anlamında değerlendirme değildir. Dünyanın neresinde olursa olsun sermaye hassastır. Bir anda karar verilir ve anında yer değiştirebilir. Çekildiği zamanda da sıkıntı yaratabilecek bir tablo ile karşı karşıya kalabiliriz. İnşallah öyle sıkıntılı bir durumun ortaya çıkmayacağı yönünde beklentimiz bu. Hem de gördüğümüz tablo bunu destekler mahiyette."