Giresun İl Özel İdare yeni hizmet binası inşaatı otele dönüştürülüyor

Giresun İl Özel İdare yeni hizmet binası inşaatı otele dönüştürülüyor
Giresun İl Özel İdare yeni hizmet binası inşaatı otele dönüştürülüyor
GİRESUN (AA) - Giresun'da yapımı süren özel idare hizmet binası, Valilik ile özel bir firma arasında imzalanan protokolle 5 yıldızlı otele...

GİRESUN (AA) - Giresun'da yapımı süren özel idare hizmet binası, Valilik ile özel bir firma arasında imzalanan protokolle 5 yıldızlı otele dönüştürülüyor. 

Vali Hasan Karahan, valilikte düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, bir süre önce özel idarenin yeni yapılan hizmet binasının 5 yıldızlı otele dönüştürülmesi fikrinin gündeme geldiğini söyledi.

Karahan, projenin uygulanması için ihale düzenlediklerini belirterek, "Bu binayı daha iyi değerlendirmek istedik. Hafta sonu, mesai saatleri ve diğer tatil günlerinde burası sürekli boş kalacaktı. Ne yapılabilir noktasından hareketle buranın 5 yıldızlı bir otel olarak değerlendirilebileceğini düşünerek harekete geçtik. Bu işle ilgili kişi ve kuruluşlara yatırım çağrısında bulunduk. İhale düzenledik ve Giresunlu bir firma kazandı. İhalenin işin ehlinde kalması da bizi mutlu etti" dedi.

AYG Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aygün de Giresun'a yatırım yapacakları için mutlu olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından binanın devriyle ilgili protokol, Giresun Valisi Hasan Karahan ile AYG Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Temel Aygün tarafından imzalandı.