Güce'de yollara hız kesici monte edildi

Güce'de yollara hız kesici monte edildi
Güce'de yollara hız kesici monte edildi
GİRESUN (AA) - Güce Belediyesi, yaya ve sürücü güvenliği için şehrin muhtelif yerlerine kauçuktan üretilen hız kesiciler yerleştirdi.Belediye Başkanı...

GİRESUN (AA) - Güce Belediyesi, yaya ve sürücü güvenliği için şehrin muhtelif yerlerine kauçuktan üretilen hız kesiciler yerleştirdi.

Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede güvenlik tedbirlerine yönelik çalışmaların özellikle ilçe merkezinde çocukların güvenli geçişinin sağlanacağı noktalarda devam edeceğini söyledi.

İlçede asfalt ve parke döşeme çalışmalarının tamamlanmasıyla sürücülerin hız sınırını aşmamaları için böyle bir uygulama başlattıklarını ifade eden Geçgel, "Daha önceki yıllarda yollarımız oldukça bozuktu ve vatandaşlarımız ister istemez şehir içerisinde yavaş araç kullanıyordu. Yollarımızın tamamen yapılmasının ardından şehir içerisinde hız sınırını düşürmek ve özellikle de kavşaklarda meydana gelen trafik kazalarını engellemek için hız düşürücü barikatlarla sürücülerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız" dedi.

Geçgel, sürücüleri aşırı hızdan uzak durmaları konusunda uyararak, "Öğrencilerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın karşıdan karşıya geçerken dikkatli olmaları kendi yararlarına olacaktır. Amacımız vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak, refah ve huzur ortamı içerisinde mutlu bir hayat sürmelerini sağlamaktır" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Giresun

  ,

  hayat

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  güvenlik

  ,

  Uzak