Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli:

Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli:
Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli:
- "Genç kardeşlerim, şu muhalefetin kulağını çekin. Neden biliyor musunuz? Sürekli kara propaganda yapıyorlar. Sürekli karamsar tablo çizmeye, milletin moralini bozmaya çalışıyorlar"

GİRESUN (AA) - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, gençlerden muhalefetin "kulağını çekmelerini" isteyerek, "Neden biliyor musunuz? Sürekli kara propaganda yapıyorlar. Sürekli karamsar tablo çizmeye, milletin moralini bozmaya çalışıyorlar" dedi.

Canikli, AK Parti Giresun Gençlik Kolları İl Teşkilatınca düzenlenen etkinlikteki konuşmasında, Türkiye 'de güzel işler yapmak istediklerini ancak muhalefetin engellemek için her yola başvurduğunu söyledi.

Gençlerden, muhalefete gereken cevabı vermelerini isteyen Canikli, "Onları size şikayet ediyorum şu anda. Genç kardeşlerim, lütfen şu muhalefetin kulağını çekin. Neden biliyor musunuz? Sürekli kara propaganda yapıyorlar. Sürekli karamsar tablo çizmeye, milletin moralini bozmaya çalışıyorlar" değerlendirmesinde bulundu. 

Salondakilerin "Kıskananlar çatlasın" diye bağırması üzerine Canikli, şöyle konuştu:

"Yok çatlamasınlar. O muhalefet, şikayet ediyoruz ama bize lazım. Neden lazım biliyor musunuz? Millet arada bir sağa sola bakıyor. Bunları görür görmez tekrar bize dönüyor. Onun için bu muhalefet bize lazım. Siyaseten lazım. Fakat beddua etmelerini bir türlü anlamıyoruz. Kimden almışlar bu beddua alışkanlığını? Eğer Pensilvanya'dan aldıkları için beddua ediyorlarsa, 7 Haziran'dan sonra üçünü de Pensilvanya'ya göndermek lazım."

Canikli'nin konuşmasının ardından Arslanbek Sultanbekov ve Mustafa Ceceli konser verdi.