Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Giresunspor Teknik Direktörü Yılmaz: "İstifa etmeyi düşünmüyorum. Yönetim öyle karar alırsa da saygı duyar, helalleşip ayrılırım" - Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Buz: "Yeni Malatyaspor taraftarlarına armağan olsun. İnşallah bunun devamı da gelecektir"

GİRESUN (AA) - PTT 1. Lig 'de Yeni Malatyaspor'a sahasında 2-1 yenilen Giresunspor'un teknik direktörü Sefer Yılmaz, istifa etmeyi düşünmediğini belirterek, "Yönetim öyle karar alırsa da saygı duyar, helalleşip ayrılırım" dedi.

Yılmaz, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, Yeni Malatyaspor karşısında aldıkları mağlubiyetin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

İçerideki maçlara gol yiyerek başlamanın sıkıntısını yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, "Rakip maçın başında pozisyon yokken bir şutla gol buldu ve öne geçti. Şok bir gol oldu ve oyuncularımın morali bozuldu. Daha sonra oyuna dengeyi getirdik. Devre arasında da iki değişilik yaptık ve oyuna iyi başladık. Golü ararken ikinci golü kalemizde gördük. Golü bulduk ama ikinci golü atamadık" diye konuştu. 

Yılmaz, bir gazetecinin, taraftarın kendisini istifaya davet ettiğini belirtmesi üzerine, "İstifa etmeyi düşünmüyorum. Giresunspor'un çalışan bir antrenörüyüm. Yönetim öyle karar alırsa da saygı duyar, helalleşip ayrılırım. Taraftar istedi diye takımı yalnız bırakamam. Eğer benim takımdan ileriye yönelik ümidim olmazsa o zaman zaten bırakırım. Yaşanılan tüm sıkıntılara rağmen elimizden geleni yapıyoruz ama bir başarısızlık da görülüyorsa helalleşerek ayrılırız" değerlendirmesinde bulundu. 

Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü İrfan Buz ise göreve geldiğinde Yeni Malatyaspor'un zor durumda olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Dört mağlubiyet, tamamen dip yapmış bir takım... İnancını kaybetmiş bir takımla karşılaştık. Öncelikle motivasyon açısından kafalardaki bazı şeyleri temizlememiz gerekiyordu. İnanç çok önemlidir. Bunu yaptığımızı düşünüyorum. Taktiksel açıdan bir şeyler yapabildik. Fiziksel olarak takımımızın çok daha iyi olması gerektiğini düşünüyorum. Beş puandaydık ve Giresun deplasmanına geldik. Üç puanı aldık. Futbolcularımı kutluyorum. Yeni Malatyaspor taraftarlarına da bu armağan olsun. İnşallah bunun  devamı da gelecektir."