Yağlıdere ilçesinde trafik kampanyası

Yağlıdere ilçesinde trafik kampanyası
Yağlıdere ilçesinde trafik kampanyası
- Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, ilçede öğrencilerin taşıma yoluyla eğitime erişim hizmetinin daha güvenilir hale getirilebilmesi için kampanya düzenledi.

GİRESUN (AA) - Yağlıdere Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, ilçede öğrencilerin taşıma yoluyla eğitime erişim hizmetinin daha güvenilir hale getirilebilmesi, öğrencilerde ve şoförlerde farkındalık oluşturmak için kampanya düzenledi.

Ekip liderlerinden Beytullah Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kampanyanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Emniyet Amirliği, kuruma kurum ve kuruluşları ile servis sürücülerinin katkılarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

Kampanya ile ilgili ilk olarak "Trafik Canlar" adında ekip kurduklarını belirten Aydın, şöyle konuştu:

"Ekibimiz, geliştirdikleri proje kapsamında bir afiş hazırlayarak ilçe merkezindeki okul taşıtlarına bu afişleri astılar. Aynı zamanda taşıt şoförlerine bilgilendirici broşürler dağıttık. Okullarda taşımalı öğrencilerle yapılan bir anket çalışması gerçekleştirdik. İlçemizdeki okullara ve kurumlara afişler asıldı. Konuyla ilgili bir öğrenci spotu hazırladık ve düzenlenen seminerde gösterildi."