Yağlıdere'de asfaltlama çalışması

Yağlıdere'de asfaltlama çalışması
Yağlıdere'de asfaltlama çalışması
GİRESUN (AA) - Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı köylerde asfaltlama çalışmasına başlandığı...

GİRESUN (AA) - Giresun İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ilçeye bağlı köylerde asfaltlama çalışmasına başlandığı bildirildi.

İl Genel Meclis Üyesi Fikret Karaaslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçeye ayrılan 9 bin 570 ton sıcak asfalt çalışmasının Güllüce köyünden başlandığını söyledi.

Çalışmaların Sınır ve Yeşilpınar köyünde devam ettiğini belirten Karaaslan, Hisarcık, Koçlu, Ortaköy, Umutbükü, Sinanlı-Dereköy grup yolu, Kanlıca,Yeniyazlık, Yazlık, Yeni Akköy, Akköy, Küçükköy, Ömerli köylerinde devam edeceğini kaydetti.

Karaaslan, yayla yollarına da çalışmalar yapıldığını ifade ederek, şöyle konuştu:

"Akpınar, Güllüce, Geyikçi, Karadoğa ve Karaovacık yolunun Yeşil Yol kapsamında bir bölümü genişletilmiştir. Bununla birlikte ilçemizin doğa harikası olan Gölyanı Yaylası'nın yolunda da genişletme çalışmaları tamamlandı. Bundan sonraki aşamada ise yolun asfaltlanması hedeflenmektedir. Üç yıl içerisinde Yağlıdere'nin tüm köylerinin ana yolları bitmiş olacak. Mahalle yollarına da gireceğiz. İlçede yolsuz ve susuz köy bırakmayacağız."


  ETİKETLER:

  Giresun

  ,

  Yeşil Yol

  ,

  Ulaşım

  ,

  Köy

  ,

  doğa

  ,

  sıcak