Anadolu Ajansının 96. kuruluş yıl dönümü

Anadolu Ajansının 96. kuruluş yıl dönümü
Anadolu Ajansının 96. kuruluş yıl dönümü
- Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen, kutlama mesajı yayımladı

GÜMÜŞHANE (AA) ? Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Anadolu Ajansı'nın kuruluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çimen, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatıyla Kurtuluş Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan Anadolu Ajansı'nın bir asra yaklaşan geçmişi ve birikimiyle habercilik alanında köklü ve seçkin bir kuruluş olmasının yanı sıra güvenilir, tarafsız, etik ve hızlı habercilik anlayışıyla dünyanın en saygın haber ajanslarından olduğunu belirtti.

Anadolu Ajansı'nın dünyadaki saygın ajanslardan biri olmasının kendilerini memnun ettiğini vurgulayan Çimen, şunları kaydetti:

"Habercilik alanında güçlü bir marka olan ajansın, yüksek hizmet kalitesi, ulusal ve uluslararası seviyedeki geniş haber ağı ve farklı dillerdeki yayınlarıyla gösterdiği gelişme hepimizi memnun etmektedir. Anadolu Ajansı, öncü ve örnek kuruluş olarak basının gelişmesine önemli katkılar sağlamasının yanında doğru haber, kaliteli görüntü ve birbirinden eşsiz fotoğraflarıyla yurt içi ve dışında güvenilir haber kaynağıdır. Başarıları ile onur duyduğumuz milli haber ajansımızın, daha pek çok başarıya imza atacağı, önümüzdeki süreçte daha da gelişeceği inancıyla ajansın bugüne kadar başarıyla yürütmüş olduğu hizmetlerinden dolayı tebrik ediyorum."