Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 7. yılı

Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 7. yılı
Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 7. yılı
- BBP Gümüşhane İl Başkanı Taşkın: "Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatıyla Türk milleti çok değerli bir evladını kaybetti"

GÜMÜŞHANE (AA) - Büyük Birlik Partisi (BBP) Gümüşhane İl Başkanı Rıdvan Taşkın, BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 7 yıl önce helikopter kazasında hayatını kaybettiğini anımsatarak, Türk milletinin bu kazada çok değerli bir evladını kaybettiğini belirtti.

Taşkın, yaptığı yazılı açıklamada, Yazıcıoğlu'nun büyük bir dava adamı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Onu tanıyanlar bilir ki Yazıcıoğlu'nun davası, sadece 76 milyonun davası değildi. Başta Türk-İslam coğrafyası olmak üzere bütün mazlum milletlerin sesi, soluğu olmaya gayret etti ve böyle yaşadı. Takva, tevazu, sabır ve teenni sahibiydi. İnandığı değerler uğruna hiç kimseye taviz vermeden hiçbir şeyden korkmadan, 'tek başıma da kalsam inandığım yolda yürürüm' diyen büyük bir dava adamıydı."

Türkiye'nin 25 Mart 2009'da 3 gün sürecek sessizliğe bürünerek kar altına gömüldüğüne dikkati çeken Taşkın, şunları kaydetti:

"Hayatının son anına kadar yüreği ülkesi ve milleti için çarpan, Anadolu'nun bağrından kopan Şarkışlalı yiğit adam, büyük devlet adamı, inançlı ve ilkeli siyasi mücadelesini sabırla ve kararlılıkla sürdüren Yazıcıoğlu'nun vefatıyla Türk milleti çok değerli bir evladını kaybetti. Yazıcıoğlu'nu arkadaşlarıyla birlikte karlı bir Mart gününde karlı dağlara kurban, sonsuzluğa hediye etti bu toplum. 25 Mart 2009, acı bir tarih olarak kazındı ülke tarihimize."