Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Milletimiz 7 Haziran'dan bugüne kadar olan süreci gördü. Dolayısıyla inşallah 1 Kasım'da gümbür gümbür AK Parti'yi, oy vermek suretiyle tek başına iktidara getirecektir"

GÜMÜŞHANE (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Milletimiz 7 Haziran'dan bugüne kadar olan süreci gördü. Dolayısıyla inşallah 1 Kasım'da gümbür gümbür AK Parti'yi, oy vermek suretiyle tek başına iktidara getirecektir" dedi.

Eroğlu, AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun selamını partililere iletti ve başbakanlığı döneminde Gümüşhane için istediği bütün ödeneklere onay veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'a teşekkür etti.

Türkiye'nin durumunun malum olduğunu belirten Eroğlu, "Bilhassa 7 Haziran seçimlerinde maalesef milletimiz 'AK Parti'yi biraz ikaz edelim' derken birazcık kulağı fazla çekti, yüzde 41 almamıza rağmen tek başına iktidarı yakalayamadık. Bunda da bir hayır var. Milletimiz koalisyonun ne demek olduğunu ilk defa anladı. Bilhassa yeni seçmenler, 'Koalisyon ne berbat şeymiş' dedi" ifadelerini kullandı.

- "AK Parti yedi düvele karşı mücadele etti"

AK Parti'nin koalisyon kurmak için şeffaf çalışma yürüttüğünü ve muhalefet partilerinin ise her şeye "hayır" dediklerini ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti:

"Millet de onları 1 Kasım'da 'hayır' diyerek sandığa gömecek. MHP 'ye 'hayır' diyecek, CHP 'ye 'hayır' diyecek, zaten HDP toptan 'hayır' zaten. Bu niye oldu biliyor musunuz? 7 Haziran seçimlerinde bütün şer güçler tek bir blokta toplandı. AK Parti yedi düvele karşı mücadele etti adeta. Muhalefet partileri mi ararsın, yurt dışında onları destekleyenler mi,  PKK terör örgütü, öbür tarafta onun arkasında olduğu parti, diğer ülkelerin ajanları vesaire... Paralel yapı, üst akıl... Bunlara karşı mücadele ettik ama ona rağmen milletimiz teveccüh gösterdi, milletimize şükran borçluyuz, yüzde 41 ile birinci parti yaptı ama iktidar olmadık dört parti meclise girdiği için. Başka ülkelerde yüzde 35 alan tek başına iktidara gidiyor ama bizde parlamenter sistemin aksaklığı bu. Bizde bu mümkün olmadı. Milletimiz 7 Haziran'dan bugüne kadar olan süreci gördü. Dolayısıyla inşallah 1 Kasım'da gümbür gümbür AK Parti'yi, oy vermek suretiyle tek başına iktidara getirecektir."

- "Türkiye son kale"

"1 Kasım seçimleri bizim tarihimizde bir milat olacaktır" diyen Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bunlar çok gayret ettiler, 'Türkiye'nin önünü keselim, Türkiye artık çok oluyor, bunlar yine IMF'den borç dilensinler, enflasyon canavarı artsın, işleri ne?Orta Asya'ya, Balkanlar'a, Kafkaslar'a, Afrika'ya niye bakıyorlar? Kendi işlerine baksın, kabuklarına çekilsin, başka işlere burnunu sokmasın' diye, Türkiye'nin güya önünü kesme harekatı başladı. Onların planları varsa Cenab-ı Allah'ın da bir planı var. İnşallah Cenab-ı Allah onların vesveselerini başlarına geçirecektir. Cuma günü hürmetine Rabbim Türkiye'nin bahtını açık eylesin."

Eroğlu, batının İslam alemini bölmek, parçalamak hatta birbirine vurdurmak için planlar yaptığını belirterek, "Hep ölen de öldüren de Irak'ta, Suriye'de Müslüman insanlar; başkası ölmüyor. Bu Batı'nın büyük planı. Türkiye son kale. Nereye gittiysem, Afrika ülkelerinin pek çoğunu, Orta Asya'yı, Ortadoğu'yu, Balkanlar'ı, Kafkaslar'ı gezdiğim zaman, 'Siz son kalesiniz, bütün ümit sizde. Aslan düştüğü yerden kalkar' diyorlar" dedi.

Seçimlerin fevkalade önemli olduğuna işaret eden Veysel Eroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Türkiye yükselişini ya devam ettirecek kendi tankını, helikopterini, harp gemisini, denizaltısını, insansız hava aracını ve güdümlü füzelerini üretmeye devam edecek. Daha artan bir hızla daha da büyüyerek, teknolojiyi, sanayisini daha iyi geliştirerek dünyanın süper gücü olacak veyahut da maalesef eski koalisyon günlerine geri dönülecek, Türkiye tekrar patinaj yapmaya başlayacak. Hangisini istiyorsunuz? Tek başına iktidar mı, siyasi istikrar mı, yoksa gerileme mi? Türkiye'yi geziyorum milletimiz diyor ki 'Biz anladık, fark ettik inşallah bu seçimde AK Parti'yi tek başına iktidara getireceğiz. Biz de doğrusunu söylemek gerekirse nefis muhasebesi yaptık, mesela adaylar yeniden gözden geçirildi. Yani millete hizmette yeniden 'bismillah' diyerek aşkla, şevkle işe başladık."

Gümüşhane'ye yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Eroğlu, Belediye Başkanı Ercan Çimen, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, milletvekili adayları Osman Akgül ve Cihan Pektaş ile bir süre sohbet etti.

Bakan Eroğlu, Gümüşhane Valiliğini de ziyaret etti. Vali Yücel Yavuz ve diğer yetkililerce karşılanan Eroğlu, şeref defterini imzaladı.

Vali Yavuz, Eroğlu'na yapılan çalışmalarla ilgili bilgi sundu.