Üniversitesi öğrencilerinden önemli başarı

Üniversitesi öğrencilerinden önemli başarı
Üniversitesi öğrencilerinden önemli başarı
- Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Günaydın: - "Üniversite olarak gerek önlisans gerekse lisans programlarımızda ağırlıklı olarak bölgesel potansiyeli ve ülkemizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak planlamalarımızı yapıyoruz"

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın, üniversite olarak gerek önlisans gerekse lisans programlarında ağırlıklı olarak bölgesel potansiyeli ve ülkenin ihtiyaçlarını göz önüne alarak planlama yaptıklarını bildirdi.

Günaydın, yaptığı yazılı açıklamada, Kürtün Meslek Yüksek Okulu ormancılık ve orman ürünleri programlarından mezun öğrencilerin, bu yıl açılan 176 orman muhafaza memuru kadrosundan 31'ine yerleşerek önemli başarı elde ettiklerini belirtti.

Türkiye genelinde 18 üniversitede bulunan 34 ormancılık ve orman ürünleri programından mezun öğrencilerin birbirleriyle yarıştığı sınavlarda Gümüşhane Üniversitesi öğrencilerinin geçen yıl açılan 150 kadronun 19'una, bu yıl ise 176 kadronun 31'ine yerleşerek istikrarlı başarısını sürdürdüğünü ifade eden Günaydın, şunları kaydetti:

"Üniversite olarak gerek önlisans gerekse lisans programlarımızda ağırlıklı olarak bölgesel potansiyeli ve ülkemizin ihtiyaçlarını gözönüne alarak planlamalarımızı yapıyoruz. Nitekim Kürtün ilçemizde orman potansiyelini ve ülkemizin orman muhafaza memuru ihtiyacını dikkate alarak ormancılık ve orman ürünleri programı açtık. Bu programdan mezun öğrencilerimizi ülkemizin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ormancılık ve orman ürünleri programımızda öğrencilerimize öğrenimleri süresince teorik bilgilerin yanı sıra uygulama imkanları sunuyoruz. Bu durum, öğrencilerimizin başarısını oldukça etkiliyor. Dolayısıyla doğal ortamda bizzat uygulayarak öğrenen öğrencilerimiz sınavların uygulamalı bölümlerinde oldukça önemli başarılar elde ediyor."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  orman

  ,

  Lisans

  ,

  önlisans