Ajda Pekkan'dan bir arabeske ne dersiniz?

Ajda Pekkan'dan bir arabeske ne dersiniz?
Ajda Pekkan'dan bir arabeske ne dersiniz?
Kafe, pub kültürümüze bir yenisi daha eklendi. Artık Kadıköy Bahariye'de bir arabesk kafemiz de var...
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Kapıdan girdiğinizde sizi Neşet Ertaş'ın karşıladığı, Zeki Müren'in boy fotoğrafıyla göz göze geleceğiniz, Kemal Sunal'dan Zeki Alasya'ya özlediğiniz isimler arasında müzik dinleyeceğiniz Arabecks Pub adlı yeni bir mekân açılmış.
Arabesk şarkıların, 70'li yıllarda seslendirildiği versiyonlarının çalındığı mekânda Kamuran Akkor'dan Esmeray'a, 3 Hürel'den Gülden Karaböcek'e bir zamanlar fırtınalar estiren tüm sesleri ve şarkıları dinlemek mümkün. Yeşilçam Sineması'na da saygı duruşunda bulunulan kafede televizyonda sessiz bir şekilde, 70'li yılların Türk filmleri de yayımlanıyormuş.
80 kişilik oturma kapasitesi, sigara içilebilen dış mekânı, ücretsiz wi-fi olanağı da olan ve 12.00'den 04.00'e kadar hizmet vermekte olan Arabesk Cafe&Pub; 70'lerin havasını, güler yüzünü, sıcaklığını özleyen ya da merak edenlere iyi gelebilir... Mekânı arabesk grubu Istanbul Arabesque Project'in kurucusu Barbaros Akbulut açmış. Sandalyelerinden duvar kağıtlarına, özenle hazırlanan dekorasyonu ile dikkatleri çeken Arabecks Cafe&Pub sıcak ve samimi ortamıyla, nostalji düşkünlerini hedefliyor.

Bahariye Cad. Karadut sok. No: 15A, Kadıköy'de.