Avrupa'nın en genç 3 Michelin yıldızlı şefi geliyor

Avrupa'nın en genç 3 Michelin yıldızlı şefi geliyor
Avrupa'nın en genç 3 Michelin yıldızlı şefi geliyor
Avrupa'nın en genç üç Michelin yıldızlı şefi İsviçreli Andreas Caminada, V-ZUG projesiyle 7 Eylül'de Etiler Flagship Store'da İstanbullu yeme-içme tutkunlarıyla buluşacak.

İstanbul dünyanın en önemli şeflerinin ziyaret ettiği bir gastronomi merkezine dönüşüyor. “Dünyanın En İyi 50 Restoranı” listesinde yer alan Schauenstein Schloss Restaurant Hotel’in sahibi ve şefi Andreas Caminada, 7 Eylül’de V-ZUG Etiler Flagship Store’da lezzet tutkunlarına çok özel bir yemek deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor.

Pişirme sanatı felsefesini “Yemek, duyularımızda kalıcı izler bırakan bir yolculuktur,” şeklinde açıklayan Caminada, 8 Eylül’de Alancha Restaurant’ın şefi Kemal Demirasal ile Maçka Kempinski Residence‘daki Alancha Restaurant’ta bir araya gelecek.

Avrupa’nın en genç 3 Michelin yıldızlı şefi
Avrupa’nın 3 Michelin yıldızlı en genç şefi olan Andreas Caminada‘nın İsviçre’deki Domleschg Vadisinde bulunan 12. yüzyıl kalesi, bugün, yemek tutkunları, lezzet avcıları ve gurmeler için çok özel bir restoran konumunda bulunuyor. Caminada, misafirlerine tarihi kale atmosferi içerisindeki ödüllü restoranında, doğanın sunduğu tazelik ve doğallığa karşı duyulan saygıyla, eşsiz bir mutfak deneyimi yaşatıyor.

Bugüne kadar dünyanın en iyi şefleriyle birlikte çalışan Caminada, 3 Michelin yıldızının yanı sıra en etkin Fransız restoranı değerlendirme sistemi olan, en yüksek puan değerinin 20 olduğu ‘Gault et Millau’dan 19 puana sahip. Schauenstein Schloss Restaurant ile “Dünyanın En İyi 50 Restoranı“ listesinde de yer alıyor.