Bir Ezogelin alırsan...

Bir Ezogelin alırsan...
Bir Ezogelin alırsan...
Knorr'un Kızılay'la ortaklaşa başlattığı 'Hem İçimiz, Hem Kalbimiz Isınsın' projesi kapsamında mart sonuna kadar satın aldığınız her Ezogelin çorbası için, Türk Kızılayı Aşevlerine 1 kase çorba bağışlanacak.
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Unilever’in ‘Sürdürülebilir Yaşam Planı’ çerçevesinde Knorr’un, Kızılay’la ortaklaşa başlattığı 'Hem İçimiz, Hem Kalbimiz Isınsın' projesi son yıllarda yiyecek sanayi aktörleri tarafından gerçekleştirilen sosyal yardım projelerinin en etkililerinden biri.

Knorr bir süredir yeterli ve dengeli yemeğe ulaşamayanlara destek veren Türk Kızılayı aşevlerine 1,5 milyon kase çorba bağışında bulunuyor.

Suriye’deki iç savaş nedeniyle 2 milyona yakın zorunlu göçmenin yaşadığı ülkemizde üreticilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve biz tüketicilerin işbirliğine büyük gereksinim var. Proje 30 Mart tarihine kadar devam ediyor. Ay sonuna dek satın alınan her Ezogelin çorbası için Knorr, Türk Kızılayı Aşevleri’ne 1 kase çorba bağışlayacak.

Unilever Türkiye Gıda Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin ile yaptığımız sohbetlerden ‘sürdürülebilirlik’ konusuna verdikleri önemi, toplumun sağlık ve refah düzeyinin iyileştirilmesi, eğitim, temizlik, temel beslenme söz konusu olduğunda duyarlılıklarını biliyorum.

Kızılay’ın birçok yiyecek içecek markasının ürünlerinin beslenme zorluğu çeken ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına destek vermesi de çok önemli.

Bu gibi projeler sayesinde sadece Türkiye’de değil, dünyanın gıdaya ulaşmada sorunlu Afrika kıtası gibi ülkelerinde süregelen açlığı, paylaşmanın önemini düşünmeye başlıyoruz hem toplum hem de bireyler olarak...