Bir yılda 36 madalya kazandı

Bir yılda 36 madalya kazandı
Bir yılda 36 madalya kazandı
Şarap sektörümüz her geçen gün kalitesini yükseltiyor. Doluca da bu yıl katıldığı farklı ülkelerdeki şarap yarışmalarından madalyalarla döndü...

Türkiye’de şarap sektörünün öncülerinden Doluca 1926 yılından beri kalitesinin çıtasını yükselterek, bağlarını, tesislerini geliştirerek üretimine devam ediyor. 

Bu topraklarda binlerce yıldır devam eden bir geleneği sürdürmelerine karşın son yıllarda sektörün üzerine kurulan baskı, artan vergiler ve kendilerini anlatmalarının önüne çıkarılan engeller tüm üreticileri etkiliyor. Son dönemde şarap sektöründe bir çok marka yurt dışı tanıtım atağında. Yarışmalara katılıyor, ihracatlarını arttırmaya çalışıyorlar.
Doluca, ilk defa 1998 yılında Fransa’da düzenlenen bir yarışmaya katılarak bu serüvene atılmış. Bugün toplamı 242 adeti bulan madalyaya sahipler.
Doluca bu yıl içinde de katıldığı Fransa’daki Vinalies Internationalies, Chalange International du Vin, Almanya’daki Mundus Vini, İngiltere’deki Sommelier Wine Awards ve Amerika’da düzenlenen Fingers Lake International Wine Competition gibi uluslararası yarışmalardan 36 madalyayla dönmüş.
Boğazkere, Öküzgözü, Narince gibi yerli üzümlerle üretilen şaraplar başta olmak üzere Chardonney, Cabernet Sauvignon, Shiraz, Merlot gibi üzüm cinsleriyle yapılan şarap çeşitleriyle aldıkları ödüllerin 10 tanesi altın madalya. Kutlar, sektörün diğer markaları gibi başarılarının devamını dileriz...