Bodrum'da anıları canlandıran mekân: Gidenlerden Kalanlar...

Bodrum'da anıları canlandıran mekân: Gidenlerden Kalanlar...
Bodrum'da anıları canlandıran mekân: Gidenlerden Kalanlar...
Bodrum'da Barlar Sokağı'nda açılan 'Gidenlerden Kalanlar Meyhanesi' 1990'lardan itibaren yok olmaya başlayan bir geleneği tekrar yaşatmaya aday gibi görünüyor...
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Bodrum merkezde yeni bir meyhane duyurusunu alınca aklıma 1980’li yıllarda hemen hemen aynı yerde olduğunu tahmin ettiğim ‘Hey Yavrum Hey’ adlı meyhane geldi. Uzun bir aradan sonra yurt dışından döndüğümde bambaşka bir Bodrum’la karşılaştığımı, konaklamadan yeme-içmeye bildiğim bir çok yerin kapandığını görmüştüm. Hey Yavrum Hey de eski havasını kaybetmiş, bir balık lokantası olmuştu. Gidenlerden Kalanlar adı beni o günlere götürdü.

Barlar Sokağı’nda Bodrum Kalesi’ne karşı taş bir binada açılan Gidenlerden Kalanlar Meyhanesi için Türk mutfağı ağırlıklı her güne özel 17 çeşidin yer alacağı toplamda 50 farklı meze hazırlamışlar.


Pikap eşliğinde çalan nostaljik şarkılarla gidenlerin yad edildiği kalanların ise paylaşmaya devam ettiği meyhanenin duvarında bulunan ‘Yaşam Ağacında’ konuklar isterlerse anılarını küçük notlarla kayda geçirebiliyormuş.

Ayrıca Meyhanedeki “Müdavim Dolabı”nda konukların kendilerinden kalanlar bir sonraki ziyaretlerine kadar saklama imkanı varmış. Bayram  ya da yaz tatilini Bodrum’da geçireceklerin aklında bulunsun... Tel: 0533 307 89 07/ 0252 316 92 38