Bu bir 1 Nisan şakası değil gerçek

Bu bir 1 Nisan şakası değil gerçek
Bu bir 1 Nisan şakası değil gerçek
Radikal'in 1 Mart'ta başladığı Gusto sayfaları, birinci ayında 1 milyon 200 binin üzerinde okundu ve görüntülendi... Bu bir ay içinde ağırlıklı olarak öne çıkan konu restoran fiyatlarından duyulan rahatsızlık oldu.
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Bu bir teşekkür yazısıdır... Radikal’de açtığımız Gusto bölümümüz, bugün birinci ayını kutluyor. Dürüst olmak gerekirse zor bir süreçti, ilk olmak her zaman emek ister ve insanın omuzlarına ağır bir sorumluluk yükler.

Ama bu süre içinde kendimi hiç yalnız hissetmedim, tüm okuyucularımızdan büyük destek gördüm. Maillerle, sosyal medya aracılığıyla iletişim içinde olduk; elimden geldiğince hepsine cevap vermeye çalıştım. Yazıların altındaki yorumları, eleştirileri de göz ardı etmedim. Onlar bana her zaman yol gösterici olacak...

Her kayda geçen övgü de yergi de, öneri de önemli, 1 Mart’ta ilk yayın günümüzde yazdığım gibi biz bu yolculuğa birlikte çıktık. Ve hep beraber başarıya ulaştık. Bir ay içinde Gusto’da 1 milyon 200 binin üzerinde sayfa görüntülendi.

Yiyecek içecek sektöründe olan bitenler, sağlık, mevsiminde ürünler, iyi tarım, sürdürülebilirlik, iyi temiz ve adil gıdaya ulaşım, yemek tarifleri, raflara çıkan yemek kitapları, restoran dünyasındaki gelişmeler, dünyadaki yeni trendler, ilginç haberler, Türkiye ve dünya mutfakları, artık gastronominin bir parçası olduğu seyahatler Gusto sayfasının konuları arasında olmaya devam edecek.

Bu bir ay içinde ağırlıklı olarak öne çıkan konu restoran fiyatlarından duyulan rahatsızlık oldu. Restoran sahipleri, şefler gibi sektörün tüm aktörleri alınmasın ama demek ki milyonlarca insanı mutsuz, huzursuz eden bir sorun var ortada.

Yeme-içme söz konusu olduğunda sorunlar da güzellikler de tabii ki sadece restoranlarla sınırlı değil. Pazarlardan marketlere, balıkçılardan kasaplara, fırınlardan sokak satıcılarına, hatta kullandığımız tencerelerden bardaklara yaşamın gustosunu oluşturan her konuyu paylaşmak dileğiyle...