Büyüklere de anne sütü!

Büyüklere de anne sütü!
Büyüklere de anne sütü!
Anne sütünün tadını çok az insan hatırlayabiliyor. Amerika'daki bir şekerleme dükkanı, geçen haftadan itibaren anne sütü aromalı lolipop satmaya başladı. Büyüklere duyurulur!
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Amerika’daki bir şekerleme dükkanı, geçen haftadan itibaren anne sütü aromalı lolipoplar satmaya başladı.

Yemek sektörünün çok geliştiğini, neredeyse her gün farklı yeniliklerin ve tatların çıktığını zaten biliyoruz. Şimdi ise bu tatlara bir yenisi daha eklendi: Anne sütü tadında lolipoplar.

Amerika’daki Lollyphile adlı şekerleme dükkanı, geçen haftadan itibaren anne sütü aromalı lolipoplar satmaya başladı. İlk duyulduğunda yok artık dedirten bu fikrin arkasında ise dükkanın sahibi Jason Darling var.

Darling’e göre, ağlayan bir bebeği bile sakinleştirebilen anne sütünün tadını çok az insan hatırlayabiliyor. Bu sebeple de protein açısından zengin ve lezzetli bir besinin tadını lolipoplarına vererek daha çok insana ulaşmasını amaçlıyor. Bebeklerin anne sütü konusunda ‘paylaşımcı’ olmadığını belirten Darling, bu tadı lolipoplarında kullanarak anne sütünün kıymetini gösterdiğini söylüyor.

Lolipoplarda gerçek anne sütü kullanılmıyor, vegan olarak üretiliyor ve doğala özdeş aromalarla aynı tat sağlanmaya çalışılıyor. Lollyphile’in internet sitesinde ise lolipopun içeriğini yazan bilgilendirmede “Süt veren annelerden oluşan bir ordumuz yok” denerek yanlış anlaşılmalar esprili bir dille önleniyor.


4 adet anne sütü aromalı lolipop yaklaşık olarak 25 Türk Lirası’na satılıyor. Şirketin alışılmadık lolipop çeşitleri arasında Absinthe, Cabernet Sauvignon ve rokfor peyniri aromaları da mevcut.