Çay içmeyi keyif haline getiren en başarılı 15 bardak tasarımı

Çay içmeyi keyif haline getiren en başarılı 15 bardak tasarımı
Çay içmeyi keyif haline getiren en başarılı 15 bardak tasarımı
Çay deyip geçmemek lazım. Kimi zaman kültürleri bir araya getirir, kimi zaman savaşlara sırf çay içmek için ara verilir. Gün 24 + Çay saatiyle 25 saatlik bir zaman dilimidir. Bu kadar özel bir içeceği de keyif haline getiren şey de eşsiz tasarımlarıyla çay bardaklarıdır. İşte size çay içmeyi keyif haline getiren en başarılı 15 bardak tasarımı!

Çay içmeye adabını, eğlencesini ve keyfini veren çay bardakları şüphesiz mutfakların baş tacıdır. Kimisi klasik, kimisi yeni nesile daha çok hitap ediyor. Peki en başarılısı hangisi? Çay içmeyi gerçek bir keyif haline dönüştüren, içinde çay kaşığını çevirmenin bile ayrı bir zevk olduğu bardağa ulaşana kadar insanlık birbirinden farklı bardaklardan çay içti, birbirinden farklı çay deneyimleri edindi. Sizler için çay içmeye boyur kazandırmış en başarılı tasarımları bir araya topladık. Çay içmeyi nirvanaya taşıyan tasarımı da bulduk. Çayın altını yakın, başlıyoruz...

1. İnce Belli

Bir Anadolu efsanesi... Yeri gelir ölçü birimi olur, yeri gelir şovalye olur Türk kahvesine ev sahipliği yapar. Çilingir sofralarında anason koktuğu bile olur. Çay denince akla o gelir. İnce Belli çay mevzusunda her daim seri başıdır..

2. Ehlikeyfli

Narin elleri o sıcak bardağı tutamayanların tercihidir. Leke yapmaz iz bırakmaz, kibar işidir. Rusya'da sıkça kullanılır.

3. Çin işi Japon işi

Doğu Asya'da genellikle kase biçiminde avuçların arasından içilir çay. Sahandan çorba içmekten hallice bir tat verir.

4. Klasik Fincan

Çay fincanı, kahve fincanına benzemez, geniştir, güdüktür, içinden türlü şakalar çıkabilir.

5. Şakalı Fincan

Şakalar dediysek gerçekten de şakanın bin türlü hali var. Bir bakmışsınız dibinde bir sincap bulmuşsunuz!

6. Renk değiştiren Fincan

Çayı fincandan içenler kimi zaman renk değiştiren, kimi zaman şekil değiştiren figürlerle dolu fincanları tercih de ederler.

7. Sallama Çay Fincanı

Kimi zaman çay sallama da içilmek zorunda kalabilir. Bu gibi durumlar için özel olarak hazırlanmış fincanlar da yok değildir.

8. Sıcaklık Bildiren Fincan

Çay dediğin sıcak içilir. Günümüzde buzlu çay da ayrı bir trend de olsa, çay tiryakileri için soğuk çay makbul değildir. Bazı fincanlar da kullanıcıyı buradan yakalar ve içindeki çayın sıcaklığını bildirir.

9. Ahşap Bardak

Kimileri için ahşabın kokusu ayrı bir aroma katar çaya. Onlar da tahtadan yapılmış bardaklardan yudumlarlar çaylarını.

10. Fantezi Bardak

Yeni nesil pek çok tasarımcı farklı çay bardakları sunmaktalar. Bükülmüş plastik bardak görünümündeki çay bardakları da bunlara bir örnek...

11. Lipton Fincanı

Kimi zaman adı çayla özdeşleşmiş markalar da çay bardakları külliyatına eserleriyle katkıda bulunurlar. Lipton'un efsane metal tutacaklı cam bardağı da hemen her mutfakta yerini almış şaheserlerden biridir.

12. Sallama Çay Seti

Dedik ya tercih edilmese de sallama çay da makbüldür içmesini bilene... Sallama çayın da kendisine özel bir tiryaki grubu vardır. Bazı tasarımlar da sırf onlar için hazırlanır.

13. Çayı İçinde Demleyen Bardak

Kimisi için çaydanlık medeniyetin tek dişi kalmış canavarıdır. Onlar sıcak su, çay ve bir de bardakla bu işi çözerler. Çayı kendi içinde demleyen bardaklar da türünün ayrı bir örneğidir.

14. Çay Kaşığı Gerektirmeyen Bardak

Kimileri için de çay kaşığı teferruattır. Onlar için de kendi içinde şeker karıştırabilen çay bardakları mevcut. Ancak kullanırken dikkat, döküp de elinizi yakmayın!

15. Çay Bardağı!

Ve işte çay tiryakileri için, çay içimini Nirvana'ya taşıyacak eşşsiz tasarım! Lipton’un çay dünyasına yeni armağanı tam anlamıyla gerçek çay bardağının tüm özelliklerini taşıyor. Tasarımı ile göz zevkine hitap ederken, çay içimini daha keyifli bir hale getiren Lipton'un bardağı, modern çizgileri ile Lipton imajını yansıtırken, Türk insanının çay içme alışkanlıklarına hitap eden formlarıyla da dikkat çekiyor. Turkish Time Tarafından En Yaratıcı 50 Türk’ten Biri Seçilen Defne Koz’un Türkiye’de çay içme alışkanlıklarını gözlemleyerek tasarladığı bu özel bardak gelmiş geçmiş en iyi çay bardağı gibi görünüyor. İnce Belli'nin havası, fincanın keyfi ve estetik duruşu bir araya getiren "Çay Bardağı" tavşan kanının en güzel tonunu yansıtmaya hazır!

Siz de gerçek çay keyfini yansıtan, Defne Koz'un Lipton için özel hazırladığı tasarıma sahip olmak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.


    Liptonaracılığı ile sponsorlu içerik