Dünyada ilk 10'a girdi

Dünyada ilk 10'a girdi
Dünyada ilk 10'a girdi
45 ülkede, 4.9 milyonun üzerinde konaklama, restoran ve gezi tesisini değerlendiren dünyanın en büyük seyahat sitelerinden Trip Advisor, 2014 Travelers Choice Ödülleri kapsamında Mısır'daki Rixos Sharm El Sheikh otelini dünyanın en iyi 10 resort oteli arasında gösterdi.

Mısır’daki Rixos Sharm El Sheikh oteli, Maldivler’den Meksika’ya dünyanın en iyi resort otellerinin misafir oylarına göre sıralandığı Trip Advisor 2014 Travelers Choice ödüllerinde dünya genelinde ilk 10’a girdi. Böylece ilk kez bir Türk işletmesi dünyanın en iyi 10 oteli arasına girmiş oldu. 

Rixos Otelleri, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Erkan Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Rixos Sharm El Sheikh’in konaklayan misafirlerin değerlendirmeleri sonucunda, dünyanın en iyi 10 oteli arasına girmesi bizim için büyük gururdur. Hedefimiz diğer otellerimizin de bu listelerde üst sıralarda yer almasını sağlamak. Dünyanın en büyük ve güvenilir seyahat değerlendirme kurumu olan Trip Advisor’dan ilk kez bir Türk oteli için böyle bir karar çıkmış olması çok önemlidir. Rixos’un sektörü şekillendiren aktörlerinden biri haline geldiği bir kez daha tescillenmiştir” dedi.

Trip Advisor 45 ülkede, 4.9 milyonun üzerinde konaklama yeri, restoran ve gezi yerini kapsıyor. Söz konusu otellerde konaklayan misafirlerin yorum ve görüşleri doğrultusunda, otellere dair bir puanlama yapılıyor. Trip Advisor çatısı altında değerlendirilen bu otellere aylık 340 milyona yaklaşan tekil ziyaretçi gelirken, 225 milyondan fazla yorum ve görüş yer buluyor. Şehir otelciliğinden deniz turizmine kültür turizminden kayak turizmine tüm alanlarda misafirlerine lüks ve konforlu bir tatil deneyimini Türk misafirperverliğiyle yaşatan Rixos Otelleri, dünyaca ünlü gezi sitesi Trip Advisor tarafından dünyanın en iyi 10 oteli arasında gösterilerek bu klasmanda adı geçen ilk Türk oteli oldu.