Dünyanın en popüler hosteli İstanbul'da

Dünyanın en popüler hosteli İstanbul'da
Dünyanın en popüler hosteli İstanbul'da
Bir zamanlar keşke bizde de olsa derken artık hostellerimiz ödül alacak kadar gelişti...
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

#bunk taksim; hostelworld.com tarafından her sene verilen Hoscars'ın “en popüler hostel” ve “en iyi hostel” dallarında ödüle layık görülmüş. 

Hostelworld.com müşteri yıllık değerlendirmesi olan ve bu sene 13’üncüsü düzenlenen “Hoscars”, dünya çapında en başarılı hostellere, hostelworld.com kullanarak online rezervasyon yapan müşteri değerlendirmeleri sonrasında verilen bir prestij ödülü.

Online bir hostel rezervasyon sitesi olan Hostelworld.com online başlangıçta sadece bağımsız ve genç hostellere odaklanırken şimdi 180 ülkede 27,000 den fazla B&B ve küçük bütçeli hoteli de bünyesinde barındırıyormuş. 

Uzun yıllar önce yurt dışında okurken Türkiye’ye gelmek isteyen arkadaşlarımız hostel var mı diye sorarlardı. Tabii Sultanahmet’teki birkaç tek yıldızlı oteli saymazsak böyle bir sistem yoktu.

Son yıllarda hostel ve B&B sistemleri İstanbul’da da gelişti.

#bunk taksim; 2014 senesinde Taksim’de  kapılarını açmış. 170 yataklı ve 45 odalı bu tasarım hosteli, İstanbul’da sınırlı bütçeli seyahat meraklılarının gözde mekânı olmayı demek şimdiden başarmış.

Hostel yüksek tavanlı girişi, hamam tarzı geleneksel mermerleri, #bunk imzalı aynalı cam asansörü,  panoramik şehir manzaralı terası, açık büfe kahvaltısı ve tabii ki servis kalitesinin payı büyük olmalı.