En 'Tılsım'lı muska!

En 'Tılsım'lı muska!
En 'Tılsım'lı muska!
Baksı Müzesi, 10. yıl kutlamaları kapsamında sanatçılar 'Tılsım'lı objeler tasarladı... İşlevsel tasarımlar, 12-15 Kasım tarihleri arasında Contemporary İstanbul sanat fuarındaki Baksı Müzesi standında...

Baksı Müze’sinin kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan’ın davetiyle bir araya gelen tasarımcılar Bayburt’un büyüleyici doğasından ve Baksı kültüründen ilhamla  “Tılsım”  projesini hayata geçirdiler.

‘Tılsım’ın kavramsal çerçevesinin temelinde Anadolu’nun binlerce yıllık geçmişi olan nazar, muska, büyü gibi batıl inanışlar, gelenekler  ve doğa var.

Akın Nalça, Atilla Kuzu Defne Koz ,Demir Obuz,  Ela Cindoruk, Hülya Çelik Pabuççuoğlu,  Selçuk Gürışık, Sezgin Aksu ve Şule Koç projeye obje ve takı tasarlayan isimler. Orhan Irmak ambalaj tasarımları, Ankara Patent Ofisi ve Morde Baskı da lojistik destekle projeye katkıda bulundular.

Tasarım ürünler  12-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek  Contemporary İstanbul’daki tanıtımın ardından hem fuarda hem de Baksı Müzesi mağazasında satışa sunulacak. Heyecanla bekliyoruz...