Fransız pastane kültürünü tanıyalım

Fransız pastane kültürünü tanıyalım
Fransız pastane kültürünü tanıyalım
Fransız pastane kültürü, pastaları ve tatlıları bir günlüğüne İstanbul'a konuk oluyor. 10 Ekim'de Fransız Sarayı'nda gerçekleşecek etkinliğe sektörün profesyonelleri ve tatlı tutkunları davetli...
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

İstanbul yemek kültürlerinin, kullandıkları dil ve tat ne olursa olsun insanları buluşturduğu fikrinden yola çıkan ve her iki ülkenin tatlı, patisserie ve fırıncılık kültürünü tanıtarak misafirlerine leziz bir deneyim yaşatmayı amaçlayan 'Journée Pâtisserie et Boulangerie’  adlı yeni bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Fransa Başkonsolosluğu ve Hybrid işbirliğiyle düzenlenen, Fransa’nın dünyaca ünlü tatlı & pastane kültürünün Türkiye’deki profesyonel temsilcileri ve bu kültürün sevenleriyle buluşacağı 10 Ekim’de gerçekleşecek 'Journée Pâtisserie et Boulangerie’ye mekan olarak tarihi Fransız Sarayı seçilmiş.

Fransa Başkonsolosu’nun yanı sıra Fransız ve Türk bürokratların da katılacağı, pazarın önde gelen tedarikçilerini tanıma, iş ilişkisi geliştirme ve network yaratma fırsatı da sunan 'Journée Pâtisserie et Boulangerie’de, Fransa'nın birbirinden özel, artisanal 'pâtisserie' lezzetlerine bunlarla eşleştirilen kahveler, çaylar, kokteyller, müzik eşlik edecek.

Biletlerin Biletix üzerinden satışa çıkacağı ve gelen konukların baştan çıkaran lezzetlerden gün boyu sınırsız olarak tadabileceği 'Journée Pâtisserie et Boulangerie’e yurt içi ve yurt dışından birçok şef ve misafir katılacak.


İlk kez düzenlenmesi ve tek gün olması açısından oldukça önemli olan 'Journée Pâtisserie et Boulangerie’de, Fransız pastane ve fırıncılık kültürünü ve ürünlerini yakından tanımak, deneyimlemek isteyenler kaçırmasın deriz...