Genç şefler için bol ödüllü yemek yarışması

Genç şefler için bol ödüllü yemek yarışması
Genç şefler için bol ödüllü yemek yarışması
9 ay devam edecek bol ödüllü 'Genç Şeflerden Knorr'lu Tarifler' yarışmasının bu ayki konusu çorba. Knorr ürünleriyle birlikte mevsiminde sebzelerle hazırladığınız çorbayı gösteren fotoğraflar ve tarifinizi 12 Mayıs'a kadar gencsefler@knorr.com.tr adresine gönderebilirsiniz.

Türkiye’nin önde gelen markalarından Knorr, USLA (Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi) ve Yemek Zevki Dergisi, ‘Genç Şeflerden Knorr’lu Tarifler’ isimli yeni bir yarışma projesi hayata geçiriyor. Nisan ayında başlayan ve 9 ay sürecek proje kapsamında, USLA’nın güncel ve mezun olmuş öğrencileri, Knorr ürünlerinin desteğiyle yeni tarifler yaratacaklar.

Knorr Türkiye Şefi Hazer Amani, USLA Akademi Şefi Üryan Doğmuş ve Yemek Zevki Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Eren Aydın’ın jüri olarak yer aldığı yarışmada, gelecekte usta şefler olacak şef adayı öğrenciler yarışıyor.

Çorba diye küçümseme onun da tekniği var

Genç Şeflerden Knorr’lu Tarifler yarışmasının ilk kategorisi ‘Balık’ olarak belirlenmişti. 16 şef adayı birbirinden ilginç tariflerle yarıştı. Ve jüri üyelerinin ortak kararıyla Ceren Terzioğlu’nun hazırladığı ‘Çıtır Levrek’ yarışmanın ilk ödül kazanan tarifi oldu.

Çorba yaparken dikkat!

Ödüle layık görülen tarifiyle profesyonel bir şef bıçağının da sahibi olan Ceren Terzioğlu, çocukluğundan beri mutfak ve yemek yapmakla ilgileniyor ve 2015 Ocak ayından beri USLA Akademi’de profesyonel mutfak ve aşçılık eğitimi alıyor.

MAYISTA ÇORBA
Genç Şeflerden Knorr’lu Tarifler yarışmasının Mayıs ayı kategorisi ise ‘Çorba’ olarak belirlendi. Ramazan Ayı’nın yaklaştığı bu günlerde şefler, iftar sofralarının en sevilen lezzetlerinden olan çorba özelinde hazırlayacakları tariflerle yarışacaklar. Yarışmacı adaylarının, çorba kategorisinde hazırlayacakları tarifler için, Knorr ürünleri ile birlikte kullanacağı malzemelerin mevsiminde sebzeler olması gerekiyor.

Yarışmaya katılım şartları
Ramazan sofraları ve çorba konusunda yarışacak adayların yapması gereken tek şey; hazırladıkları çorbayı en güzel gösteren fotoğraflar ve tariflerini, 12 Mayıs’a kadar gencsefler@knorr.com.tr yarışma adresine göndermek. Her ayın 26’sında Knorr Türkiye’nin Facebook sayfası ‘herkessofraya’da duyurulan kategori birincileri tarifleriyle her ay Knorr’dan profesyonel bir şef bıçağı kazanacaklar.

Çorba: Sofranın vazgeçilmezi, midenin cilası...

Yarışma kapsamında çok özel ödüllerin sahibi olacak şef adaylarının tarifleri aynı zamanda Knorr’un www.herkessofraya.com adresinde yayınlanacak ve milyonlarca kişinin mutfaklarına girecek.

Şef adaylarına özel ödüller
9 ay sürecek yarışma kapsamında şef adayları her ay farklı kategorilerde yeteneklerini gösterecekler. Bir yarışmacının dilerse birden çok kategoride yarışmaya katılabileceği Genç Şeflerden Knorr’lu Tarifler’de adaylara bir profesyonel şefin vazgeçilmezlerinden olan mutfak seti gibi özel ödüller var. 8 ay boyunca farklı kategorilerde yarışacak adaylardan her ayın kategori birincisi, profesyonel bir şef bıçağının sahibi olacak. 9 ay sonunda USLA’nın profesyonel mutfağında gerçekleşecek büyük finalin birincisini ise Kitchen Aid marka bir mutfak seti bekliyor...