Göktürk restoranlarına ne oluyor?

Göktürk restoranlarına ne oluyor?
Göktürk restoranlarına ne oluyor?
Geçen yıl ocakta açılan Göktürk'teki Carluccio's bu birkaç gün önce kapandı. Oysa hem servisi, hem kalitesi hem de fiyatlarıyla Göktürk'ün güvenle gidilecek yerlerindendi. Bir diğer kapanan yer de Lavazza'nın şubesi.
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Son 10 yılda nüfusu birkaç katına çıkan, İstanbul’un en hızlı büyüyen yeni yerleşim yerlerinden Göktürk’te birbiri ardına restoranlar açılırken, aynı hızla bir yandan da kapanıyor. Sabahları köyde uzun yürüyüşler yaptığı için hepsinin taşınma serüvenine de böyle bir sahneyi hiç sevmesem de şahit oluyorum.

Göktürk’ün en merkezi yerinde Larus Palas’ın giriş katında geçtiğimiz yıl Ocak ayında açılan Carluccio’s bu hafta içinde kapandı. Oysa hem servisi, hem kalitesi hem de fiyatlarıyla Göktürk’ün güvenle gidilecek yerlerindendi. Özellikle günlük burratası ve ıspanaklı raviolisi çok başarılıydı.

Çok hoş bir buluşma mekanı olabilirdi yaşatabilseydik. Yabancı bir zincir olması mı, İtalyan mutfağı servis etmesi mi nedendir bilinmez, beklendiği kadar iş yapamadı. Carluccio’sun yerine aynı zamanda binanın sahibi olan Hakan Kıran bir ay içinde Gezi Pastanesi’ni açıyor. Umarım, kalitesinden hiç şüphe etmediğim Gezi hak ettiği müşterisiyle buluşur.

Bir diğer kapanan yer de yine bir İtalyan kahve zincirleri olan Lavazza’nın şubesi. O da açılalı bir yıldan az bir süre olmasına rağmen kapılarını kapatmak zorunda kaldı. Oysa kapanan her iki mekanın da benzerleri kafeler fiyat ve kalite farkı olmadığı halde gördüğüm kadarıyla iyi iş yapıyor...