Göktürk restoranlarına ne oluyor?

Göktürk restoranlarına ne oluyor?
Göktürk restoranlarına ne oluyor?
Geçen yıl ocakta açılan Göktürk'teki Carluccio's bu birkaç gün önce kapandı. Oysa hem servisi, hem kalitesi hem de fiyatlarıyla Göktürk'ün güvenle gidilecek yerlerindendi. Bir diğer kapanan yer de Lavazza'nın şubesi.
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Son 10 yılda nüfusu birkaç katına çıkan, İstanbul’un en hızlı büyüyen yeni yerleşim yerlerinden Göktürk’te birbiri ardına restoranlar açılırken, aynı hızla bir yandan da kapanıyor. Sabahları köyde uzun yürüyüşler yaptığı için hepsinin taşınma serüvenine de böyle bir sahneyi hiç sevmesem de şahit oluyorum.

Göktürk’ün en merkezi yerinde Larus Palas’ın giriş katında geçtiğimiz yıl Ocak ayında açılan Carluccio’s bu hafta içinde kapandı. Oysa hem servisi, hem kalitesi hem de fiyatlarıyla Göktürk’ün güvenle gidilecek yerlerindendi. Özellikle günlük burratası ve ıspanaklı raviolisi çok başarılıydı.

Çok hoş bir buluşma mekanı olabilirdi yaşatabilseydik. Yabancı bir zincir olması mı, İtalyan mutfağı servis etmesi mi nedendir bilinmez, beklendiği kadar iş yapamadı. Carluccio’sun yerine aynı zamanda binanın sahibi olan Hakan Kıran bir ay içinde Gezi Pastanesi’ni açıyor. Umarım, kalitesinden hiç şüphe etmediğim Gezi hak ettiği müşterisiyle buluşur.

Bir diğer kapanan yer de yine bir İtalyan kahve zincirleri olan Lavazza’nın şubesi. O da açılalı bir yıldan az bir süre olmasına rağmen kapılarını kapatmak zorunda kaldı. Oysa kapanan her iki mekanın da benzerleri kafeler fiyat ve kalite farkı olmadığı halde gördüğüm kadarıyla iyi iş yapıyor...


  http://www.radikal.com.tr/130345013034505

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Göktürk=Bağcılar - user851824

  Göktürk'ün Bağcılar veya Bayrampaşa'dan hiç bir farkı yok ki. Sadece binalar daha süslü. Dapdaracık, park yeri olmayan sokaklar, köpek pisliklerine basmadan yürüyemeyeceğiniz kaldırımlar, her yeri inşaat şantiyesi, biribirinin yatak odalarına bakan bitişik binalar, rüzgarın taşıdığı yakındaki arıtma tesisinin kanalizasyon kokusu. Fahiş fiyatlar. Yakında orman da bitecek. Hangisini istersiniz?

  Gezi Pastanesi - user540784

  Orada zaten Gezi vardı. İkincisi mi açılıyor?

  User601880 Göktürk'teki Evinize Talibim... - user578149

  Sayın User 601880. Anladığım kadarıyla Göktürk'ten mutlu değilsiniz. Eğer düşünürseniz gayrimenkul(ler)inize talibim. Teşekkürler...

  Tam bir fiyasko - user601880

  Adı geçen semtte yaşayan biri olarak söylüyorum; Göktürk tam bir fiyasko! Bağlı olduğu belediyesinden tutun altyapısına, yerleşim şeklinden şehir merkezine uzaklığına kadar kocaman bir balon. Tek iyi yanı toplu taşıma ile ulaşım; o da uzaklığı yüzünden dezavantajdan öteye geçemiyor!

  gokturk mu - user649322

  gokturk neresi ya ilk defa duyuyorum.