Gram gram iyi yemek şimdi de...

Gram gram iyi yemek şimdi de...
Gram gram iyi yemek şimdi de...
'İyi yemek' mottosuyla yola çıkan şef Didem Şenol, ayaküstü atıştırmalık büfesi diyebileceğimiz Gram'ları üçledi. En küçük durağı Levent Kanyon'un alt katında açılan Gram'da öğlenleri sıcak yemeği de ihmal etmemişler.
Haber: MÜGE AKGÜN - muge.akgun@radikal.com.tr / Arşivi

Şef Didem Şenol’un Karaköy’de iyi yemek mottosuyla Lokanta Maya’yı açışının üzerinden beş yıl geçti. Şenol da çalışmadan, üretmeden duramayan insanlardan. Maya’yı açtıktan iki yıl sonra Tepebaşı’nda daha ayaküstü yemek yenecek, akşam üstü bir şeyler atıştıracak, ya da bir şeyler alınıp eve geçilecek Gram’ı açmıştı.

Gram o kadar tutuldu ki bu yılın başında Maslak Orjin Plaza’nın yiyecek katında Gram’ın şubesini açtı. Ancak Gram bu kez beyaz örtülü basit ama gerçek yemek sunan bir lokantaya dönüşmüştü. Önünde de bir paketli atıştırmalıklar sunan bir bölümü vardı.

Gram’ın üçüncü şubesi de 8 Temmuz’da Kanyon’un alt katında açıldı. Macro Market’in hemen önünde yer alan Gram bu kez tam bir küçük büfe. Asıl amaç bir çoğu hazır paketli yiyeceklerin, sandviçlerin, grissini, kek, beze, kurabiye gibi atıştırmalıkların alıp eve gidilmesi.


Ancak oturup bir şeyler yemek isteyenler için de önünde altı kişilik barı var. Çalışanlar, öğle arasında uğrayacaklar için sıcak yemeği de ihmal etmemişler. Mönü sık sık değişecekmiş ama bu haftaki mönüde falafel, somon ızgara, balık köftesi, tavuk şinitzel gibi yemekler var.

Didem Şenol çok yakında ikinci bebeğini kucağına alacak ama daha önce Gram’ı üçledi. Alışveriş merkezlerinde hem makul fiyatlı hem de taze ve mevsiminde yemek sunan yer yerlerin artması hepimizi memnun ediyor. Henüz yemekleri deneme fırsatım olmadı ama en kısa zamanda gidip deneyeceğim...