İstanbulluların seçtiği 101 lezzet

İstanbulluların seçtiği 101 lezzet
İstanbulluların seçtiği 101 lezzet
Time Out İstanbul tarafından üçüncü kez düzenlenen 101 Lezzet Festivali, 26 Nisan Pazar günü yeme-içme tutkunlarını İstanbul'un zengin mutfak kültürünü deneyimlemeye davet ediyor.

Daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Time Out İstanbul dergisinin düzenlediği 101 Lezzet Festivali, Yeniköy'de Sait Halim Paşa Yalısı'nın tarihî odalarında ve Boğaz manzaralı bahçesinde düzenleniyor. Yeme-içme festivali, öğle saatlerinde başlıyor ve akşama dek sürüyor.

Festival alanında, Time Out İstanbul okurları ve damak tadına düşkün İstanbullular tarafından seçilen 101 eşsiz lezzetin yanı sıra, tadım köşeleri, konsept barlar, atölyeler ve sürpriz şovlar yer alıyor. Yemek yazarları, şefler ve gurmelerle gerçekleşecek sohbetlerin yanında Funk Efendi de canlı performansıyla bu lezzet festivaline eşlik ediyor.

101 Lezzet'te konuklar Shang Palace imzalı Uzakdoğu yemeklerinden Rudolf'un spesiyallerine, Bi Nevi'nin vegan lezzetlerinden Roka Pera'nın Ege mutfağına, Duble Meze'nin özgün mezelerinden Shake Shack'in burgerlerine, Kaşıbeyaz'ın kebaplarından Upper Crust'ın pizzalarına, Erenköy Şerbet ve Meşrubat'ın Osmanlı şerbetlerinden Gözde Şarküteri'nin nefis dolmalarına, Kronotrop ve Petra Roasting Co. gibi üçüncü dalga kahvecilerden Pastel'in tatlılarına uzanan geniş bir lezzet yelpazede festival alanındaki sayısız çeşitteki yiyecek ve içeceklerden gün boyu faydalanabiliyor.

Tadımların yanı sıra 101 Lezzet'in bu seneye özel bir sürprizleri arasında Londra gastronomi dünyasının en heyecan verici girişimlerinden Disappearing Dining Club'ın kurucularından Christian Sandefeldt ile İsveçli şef David Gard, 101 Dining Club adıyla güne özel hazırlayacağı tadımlık menüler var.

26 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan 101 İstanbul Lezzeti'nin biletleri Biletix'te satılıyor ancak katılım için 18 yaşından büyük olma şartı aranıyor.