İşte en modern Osmanlı sofrası

İşte en modern Osmanlı sofrası
İşte en modern Osmanlı sofrası
Osmanlı yemeklerine modern bir yorum getirmeyi amaçlayan Osmanlı Mutfağı Yarışması'nda birincilik ödülünü The Marmara, ikincilik ödülünü Four Seasons, üçüncülük ödülünü ise Matbah Restaurant aldı.

Hafta içinde yapılan Ev Dışı Tüketim Fuarı (ETD EXPO) kapsamında düzenlenen tarihi Osmanlı yemeklerine modern bir yorum getirmeyi amaçlayan Osmanlı Mutfağı Yarışması'na farklı otellerden yedi ekip katıldı. Sadece yerli malzemelerin kullanıldığı dört saat süre verilen yarışma sonucunda ödüller sahiplerini buldu: Birincilik ödülünü The Marmara, İkincilik ödülünü Four Seasons, üçüncülük ödülünü ise Matbah Restaurant aldı. Tuğrul Şavkay dördüncülük ödülünü Grand Wyndam, Aydın Yılmaz Beşincilik ödülünü ise Max Royal aldı.

Yarışmada yemekler kadar sofra tasarımları da önemliydi. En iyi sofra ödülünün sahibi de Four Seasons oldu.Üniversiteli şefler yarıştı
Fuarın son günü gerçekleşen ve ilk kez düzenlenen ‘Üniversiteli şefler yarışıyor’ yarışmasında ise  Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Okan Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi olmak üzere 8 takım yarıştı. Yarışmada Nişantaşı Üniversitesi takımı birinci, Atılım Üniversitesi ikinci, Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi ise üçüncü oldu.