IWSA'dan barmenlik ve someliyelik kursları

IWSA'dan barmenlik ve someliyelik kursları
IWSA'dan barmenlik ve someliyelik kursları
Türkiye'de son yıllarda hızla gelişen turizm ve gastronomi sektörüne katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen International Wine and Spirits Academy'de yeni eğitim dönemi ekimde başlıyor.

Mey/Diageo Türkiye sektöre eğitimli servis  personeli yetiştirme amacıyla kurduğu Wine and Spirits Academy’nin  (IWSA) M.E.B onaylı ‘Fermente ve Distile İçecek Servis Elemanı Yetiştirme Programı’ 14 Ekim’de başlıyor. Program hem sektör çalışanlarına hem de içki konusuna ilgi duyan ve meslek olarak edinmek isteyenlere açık.

Uluslararası platformda ‘sommelier’ olmak isteyen adaylar için de geliştirilmiş M.E.B. Sertifikalı yeni dönem eğitim programının içerik ve detaylarının aktarılacağı tanıtım günleri  14-15-16  Eylül  ve 5-6-7 Ekim tarihlerinde IWSA’da gerçekleşecek.

IWSA sektöre yönelik verdiği eğitimlerin yanı sıra, fermente ve distile içecekler konusunda uzman bir eğitim ve uygulama merkezi olarak, Türkiye gastronomi sektörü için büyük bir açığı da kapamayı hedefliyor. Sektör çalışanlarına ücretsiz olarak verdiği eğitimlerle  kalifiye eleman ihtiyacına çözüm getiren IWSA, bünyesinde yer alan, başında Murat Bozok’un olduğu mutfak ve restoran uygulama alanıyla komple bir yeme-içme eğitimine destek oluyor.


Katılımcılar IWSA’nın hazırladığı program ile ‘Türkiye’de bir ilk olan’ Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Fermente ve Distile İçecek Servis Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ndan sertifikalı uzman bir ‘sommelier’ olarak mezun oluyor. Londra merkezli WSET (Wine & Spirits, Education Trust)’in Türkiye’deki temsilcisi’ olan Mey/Diageo Türkiye, IWSA çatısı altında uluslararası programlarına da devam ediyor. Konusunda uzman eğitim kadrosunun oluşturduğu programda, M.E.B. sertifikalarına ek olarak; uluslararası geçerliliğe sahip WSET 1. 2. ve 3. Seviye Şarap Seminerleri, Şarap Servisi Semineri ve 1. ve 2. Seviye Distile İçecekler Seminerleri de sektör çalışanlarına ücretsiz olarak sunuluyor. 

www.iwsa.com.tr
https://twitter.com/iwsa_tr
www.facebook.com/IWSATR